Pohlaví

Fena

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Bohumín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 03.04.2021
Akt. umístění: Útulek Bohumín
Evidenční číslo: 714
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Krasavice Axa se do útulku dostala tím stylem, že ji někdo uvázal u sloupu u baru. Byl to zřejmě „velmi oduševnělý" člověk, protože fenka v té době hárala, naštěstí nebyla nakryta. Brzy nám došlo, proč Axu tento osud potkal – přišla k nám se zakalenýma očima, špatně viděla. Zjistili jsme, že má vřed rohovky na obou očích. Mastičky a léky moc nezabíraly, proto 1. 9. 2021 proběhla operace obou očí. Před operací Axe její handicap nevadil, neomezoval ji v tom, aby byla veselá, běhala, skákala, skvěle reagovala na slovní volání či pískání. Přesto jsme pozorovali, že je neklidná, naráží do věcí. Po operaci jsme sledovali vývoj a můžeme říct, že se zklidnila. Dříve byla u vytržení z každého psa, teď už je víceméně v klidu, očuchávají se. Ale pořád nemusí fenky. Stále je dovádivá, má spousty nevyužité energie. Hledáme pro ni vymazlený domov a lidi, kteří se jí nezbaví jen tak – v tomto případě musela z domu zřejmě kvůli zdravotním problémům. Hodí se k lidem s domkem a dobře zabezpečenou zahradou, kteří mají i dobře zabezpečený kotec. Najde-li se někdo, kdo ji bude mít doma, nebráníme se tomu, Axa se to naučí. Samozřejmostí pak jsou každodenní procházky na vodítku a trávení času na zahradě společně s páníkem.

-----
03-22 Axe se opět začínají kalit oči... :( Měli jsme takovou radost, že se její stav začal zlepšovat. Ovšem byli jsme veterinářem už zpočátku varováni, že vředy se mohou vrátit i po operaci.
 

Kříženka ovčáka, věk v době nálezu: cca 7 let, ev. č. 714. Byla nalezena bez označení čipem 3. 4. 2021 na ul. Tovární u baru Toni.

 

VIDEO najdete tady

 

V případě zájmu o adopci nás nejdříve kontaktujte přes tlačítko Poptat psa na webu, přes facebook nebo instagram.