Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Mia a jsem překrásná představitelka plemene Německý ovčák. Jsou mi právě 4 roky a i když jsem nedávno přišla o rodinu, čeká mě ještě spousta spokojených let u někoho z vás. Můj předchozí majitel závažně onemocněl a poslední dva roky na mě nikdo z rodiny neměl čas. Jsem teď u tety v dočasce, kde jsem zase ve svém živlu, kde mám spoustu pozornosti a hrátek se psím kámošem, zase jsem ta veselá, akční holka, co miluje život a všechny lidi.
Jsem velmi hodná fenka, obrovský mazel a nejraději jsem, když je celá lidská smečka pohromadě spolu. Ke všem lidem jsem velice přátelská, jsem maximálně společenská holka, moc ráda lítím venku a užívám si pohyb, hrátky, dovádění, jsem veselá, hravá, pohodová a úžasná.
S ostatními pejsky jsem nekonfliktní, venku dovádím se psy i s fenami a pokud mě žádný z nich nevyprovokuje, rozhodně konflikt nevyhledávám. V dočasce jsem s velkým psím kamarádem, se kterým pořádámě orgie zábavy, nekonečné hrátky a řádění, ale dokážu být i žárlivka a občas druhého pejska zkouším dirigovat. Ráda bych našla milou, aktivní a pohodovou rodinu, se srdcem, které bije pro ovčáky. Vaše Mia."

Mia je 4 letá fenka neměckého ovčáky, která k nám přišla od původních majitelů, z důvodu nemoci a nedostatku času se jí věnovat. Od počátku jejího příjezdu je moc hodná a přátelská k lidem, které bezmezně miluje, i přesto, že první týdny se vyrovnávala s novou nastalou situací a změnu prostředí. Byla stále ve střehu a téměř nechtěla odpočívat, s každým pohybem či zvukem, byla ihned na nohou, aby zjistila, co se děje, nebo u dveří. Je to velký mazel a neskutečně oddaná a věrná holka, svoje lidi ctí a miluje celým srdcem, je ráda, když jsou všichni členové rodiny pohromadě, tak se cítí nejspokojenější. Se psy nemá problém, vyhraje si s každým, druhého psa bez důvodu neatakuje, pokud někdo vyjede po níc, nenechá si samozřejmě nic líbit.
Nyní už je aklimatizovaná, dokáže dopočívat a neřešit každý zvuk či pohyb, na své páníčky se velmi oddaně naváže a následuje je na každém kroku jako stín.
Mia je poslušná, ovládá základní poslušnost, chodí hezky na vodítku, je čistotná, zkrátka úžasná princezna.
Z původní rodiny přijela s informací, že je útěkářka a dokáže zdolat plot či najít si cestu jakkoli ze zahrady. U nás v dočasce bydlí v bytě, takže težko posoudit, zda je to primární útekář nebo se jen nudila z nedostatku pozornosti a věnovaného času svými majiteli. V bytě je vzorná, ale nezvládá zatím samotu, kterou se musí učit, bude spokojenější v domě se zahradou, nicméně pouze s dostatečným zabezpečením a pod dozorem.
Mia je úžasná holka, která potřebuje zodpovědný přístup, milující majitele, kteří ji zahrnou láskou, ale zároveň jí dají pravidla, na kterých budou trvat, aby nezkoušela neposlouchat.

Doma může být sice jedináček, ale prospěje a potěší jí i větší pohodvý psí kámoše na dovědění. Rozhodně ale potřebuje hodně pozornosti svého pána a dostatek vyžití venku.

Mia je skvělá psí holka, úžasná povahou, bude pro svou rodinku skvělou a oddanou společnicí. Je odčervená, odblešená, čipovaná, očkovaná a kastrovaná. Do adopce může odjet po předchozí návštěvě v dočasné péči, po předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Nachází se v Plzni. Informace o vás a vašich podmínkách pro Miu piště prosím na dipu@seznam.cz nebo volejte na 602 259 705 Za krásné fotky mockrát děkujeme www.davidsvarc.eu IG: lenochodcz