Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Vsetín
Region: Zlínský
Datum nálezu: 27.09.2023
Akt. umístění: Zvířecí útulek Vsetín

Podrobný popis

Ruby se narodila přibližně v lednu 2023 a jedná se o křížence německého ovčáka. Do útulku se dostala s již ošetřeným zraněním přední i zadní levé tlapky. Pravděpodobně ji srazilo auto a majitel se o ni již nepřihlásil. 

Rány se zahojily, ale bylo zde podezření na neurologické poškození levé přední tlapky, zakže jsme potřebovali vědět, jak postupovat dál v léčbě. Zajistili jsme kompletní vyšetření na veterinární klinice Lískovka, kde byl proveden rentgen i CT. Z výsledků kliniky i po konzultaci s veterinárním lékařem víme, že zdravtní stav Ruby nevyžaduje operační zákrok a její problém je opravdu převážně neurologický. Při úrazu došlo k poškození ramenních vazů a loketního kloubu, které vyžadovaly delší dobu rehabilitace.

Nyní můžeme říci, že se po úrazu Ruby poměrně dobře zotavila, další komplikace již nenastaly, ale na tlapku lehce pokulhává. Bude to její trvalý handicap. Jsme ale rádi, že nedošlo k horší verzi zranění, kdy by tlapku přestala používat. Kontrolní CT vyšetření na Veterinární  klinice Lískovka neprokázalo zhoršení stavu zranění a může tedy začít žít, v rámci možností, normální život.

Snažíme se pro Ruby zajistit maximální péči, ale hlavně najít co nejdříve někoho, kdo by si ji i přes její stávající zdravotní stav osvojil. V domácí péči jí bude nejlépe. Ruby je mladá, vitální, velmi ráda si hraje, miluje společnost i své procházky. U nás se ukázala i jako poslušná a učenlivá. 

 Je očkovaná i čipovaná.