Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí senioři v nouzi, z.s.

Podrobný popis

Baltazar, krutě zrazen svými lidmi, hledá doživotní péči = spolek Psí senioři v nouzi může hradit veškerou veterinu a dodávat krmení.

„Jsem Baltazar, kříženec rotvajlera, již opravdu dědeček, mám 35 kg. Mí lidé mě v mém věku a v mém zdravotním stavu vyhodili na ulici. Myslel jsem, že zemřu. Vše mě bolelo, byl jsem tolik zmatený. Poté jsem byl odchycen, putoval do útulku a poté do spolku Psí senioři v nouzi. Když se mnou lidé ze spolku jeli na veterinu, byl jsem na tom opravdu špatně. Slyšel jsem, že euthanázie bude již jedinou možností a vysvobozením. Spolek ale nechtěl nic zanedbat a i přes nutnou sedaci mě nechal pořádně vyšetřit. A víte, co jsem udělal? Vycítil jsem svou šanci, po sedaci jsem vstal téměř jako mladík a ukázal jsem, že ještě ne... Ano, špatně vidím a slyším, špatně chodím, mám velký nádor na varleti, ale směji se, raduji se z jídla, občasného pomazlení. Užívám kloubní výživu, po které je mi lépe.

Ve spolku je ale pejsků hodně a hodně dalších čeká na záchranu, nejsou pro mě tedy vhodné podmínky. Moc prosím o domov „na dožití“, i kdyby to bylo na malou chvíli, moc prosím ještě o ten pocit cítit se doma. Tak bych chtěl jednou odejít.

Miluji přítomnost svého člověka, čtení zpráv na zahrádce, krátké procházky. Na vodítku chodím hezky, pomaloučku. Na mávání a volání jdu ze zahrádky již dovnitř. Hygienické návyky dodržuji, neničím, neštěkám. Nechám se pohladit, připnout vodítko, další manipulaci rád nemám, proto je třeba košík. Celkově je třeba citlivého přístupu.

Když vidím pejska, chci se chvíli kamarádit, když je to moc, zabručím. Přímo do smečky vhodný ale nejsem, potřebuji již svůj klid. Potřebuji domov bez schodů, pokud jsou doma i jiní pejsci, tak ideálně, abych měl svůj pokojík, ze kterého mě vždy pustíte na zahrádku (nebo můžeme kousek na procházku), poté mě zavoláte zpět domů, kde budu mít svůj pelíšek a misku s dobrým jídlem (v granulích mám rád konzervu nebo maso, z pamlsků mám rád piškoty).

Kastrovaný nejsem a již ani nemohu být. Jsem čipovaný, očkovaný, odčervený, odblešený.

Volejte na 776 666 258 , od pondělí do soboty v čase 10 – 19 hodin. Neposílejte SMS ani jiné zprávy. Podepisuje se smlouva o doživotní péči (pokud byste chtěli klasickou adopci, tak adopční smlouva). Mějte vlastní obojek a vodítko. Rezervace možná není. Chrást u Prahy, okres Nymburk.“