Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky.cz

Podrobný popis

Cezík je čistokrevný kavalírek s průkazem původu, který se dostal do útulku v Ostravě po tom, co se jej jeho majitelka bezcitně zbavila. Stejně tak jeho chovatelka neměla nejmenší zájem se o něj postarat. Je to velmi společenský kluk, miluje mazlení, za pamlsek i ve svém věku předvede nevídané. Je to milovník procházek, poslušně ťapká na vodítku, zvládá ruch velkoměsta i přírodní terén. Moc rád je venku, pomáhá na zahradě, prochází se a vyhřívá na sluníčku. Snese se s ostatními pejsky a dle jeho povahy si myslíme, že by mu nevadily ani kočičky. Odzkoušené to ale nemáme. Cezík je pes vítací, když se vrátíte domů, a to jste byli třeba jen vynést smetí, vítá vás celým tělem, s takovým elánem a nadšením, že vám i po náročném dni v práci, vykouzlí úsměv na tváři. Cézane zanedlouho oslaví třinácté narozeniny. Dostane ještě šanci na nový milující domov?

Cezík má i své neduhy, je to kavalír a nesnese nepatřičné zacházení! :D Umí se ohnat a cvaknout v situacích, které mu nejsou příjemné. My už víme, které to jsou. Třeba při stříhání drápků, dlouhém česání a nebo když mu chcete sebrat ulovenou kořist (třeba obal od tatranky). Ale stačí se nezaleknout, neustoupit mu, vyhubovat a on “sklapne paty” a hned si vzpomene na slušné chování. Není to neřád, jen si prostě ze života s nevhodnými majiteli odnesl pár zlozvyků. Starší kavalírek je diagnóza sama o sobě, to nám asi příznivci plemene potvrdí. Cezík má nemocné srdíčko a bere na něj léky, taky trpěl na záněty uší, ouška jsme mu dali do pořádku, žádný zánět v nich už nemá, ale je potřeba mu ouška pravidelně čistit, v neposlední řadě je potřeba mu každý den kapat do očiček umělé slzy. Což je velmi jednoduchý úkon a Cezík si nechá očička poslušně nakapat. U nás podstoupil všemožná vyšetření, takže jsme rádi, že můžeme vyloučit například Cushingův syndrom nebo problémy se štítnou žlázou. Cezík k nám přišel jako nekastrovaný a s ohledem na věk a zdravotní problémy, jsme se rozhodli jej již nezatěžovat operativním zákrokem v narkóze.

Věříme, že najdeme ideálního člověka, pro kterého nebude jen nechtěným obtěžujícím starým psem. Do rodiny odejde s výbavičkou, krmením do začátku a zásobou léků. Podmínkou je podpis Adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku ve výši 5 000 Kč. Fyzicky je v dočasné péči ve Vyškově, zájemce tedy bude muset vážit cestu za ním. Pokud padl do oka právě Vám, napište nám co nejvíce o sobě, své rodině, zkušenostech s pejsky a podmínkách, které pro takového miláčka máte na adopce@docasky.cz A nezapomeňte připojit své telefonní číslo. Inzerce je platná do smazání. Děkujeme!