Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Russell Rescue, z. s.

Podrobný popis

Žádáme zájemce, aby netelefonovali, ale přečetli si napřed CELÝ INZERÁT, včetně PODMÍNEK ADOPCE. Adopce pejska v naší organizaci není o tom, že nám mezi dveřmi šoupnete tisícovku a odvádíte si psa. S budoucími majiteli se vždy napřed chceme seznámit a k tomu je i nezbytně nutné, aby si zájemci nastudovali podmínky adopce. 

Kongo se narodil v březnu 2023 kdesi v osadě na východním Slovensku a v létě toho roku přijel k nám v rámci spolupráce s útulkem Na konci sveta. Bohužel se u něj v srpnu projevila vada kyčelního kloubu a Kongo musel absolvovat resekci. 

Po několikatýdenním klidovém režimu Kongo nastoupil na rehabilitace a fyzioterapii, která se poměrně úspěšně zdařila. Během pobytu v dočasné péči se Kongo naučil žít v bytě, socializoval se, oblíbil si děti a zmapovali jsme i jeho pubertální neřesti, takže máme docela dobrou představu o tom, v jaké rodině bychom ho rádi viděli. 

Konýsek hledá domov u přiměřeně akčních lidiček. S jeho kyčlí to nebude na žádné extrémní sportovní výkony, ale procházky má moc rád, rád si hraje s ostatními psy a víkendová desetikilometrová procházka je pro něj brnkačka. Určitě hledá zkušenejší pejskaře, kteří s ním budou nadále pracovat na socializaci a kteří jsou při vedení pejska jasní a hlavně důslední. 

Kongo je sice naučený žít v bytě, ale domek se zahradou a výběhem ven mu evidentně vyhovuje víc. Případný psí parťák by byl určitě výhodou. Aktuálně Kongo váží cca 11 kg a velikostně je asi jako bígl. Už neporoste. 

Konýskova nožička již nepotřebuje nijak výraznou péči. Pouze pravidelný pohyb a samozřejmě chondroprektiva. 

Pejsek odejde do adopce odčervený, ošetřen tabletou proti klíšťatům a blechám, očkovaný a čipovaný s vlastním petpasem. 

Odkaz na video z procházky - https://youtu.be/87warbpkLzM .

O adopci budeme jednat VÝHRADNĚ SE ZÁJEMCI, kteří si PROSTUDUJÍ DOKUMENT PODMÍNKY ADOPCE - http://russell-rescue.cz/podminky/ a budou JEDNAT DLE POKYNŮ, které jsou v něm uvedené. Pište prosím výhradně email, dle podmínek adopce. Z časových důvodů telefony nezvedáme, na zprávy neodpovídáme. Děkujeme za pochopení