Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Tosa-Inu
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

Hledáme super domov pro Bericu. Mela domluvenou rodinu, ale když k nám přilétla a přijela, tak bohužel bylo vidět, že fenka je hodně bazlivá a tak původní adopce nepripadala v úvahu.
Berica je 11 měsíční Tosa inu menší velkosti. Nema zadny problém se psy, na kočky u nás reaguje bez problémů. Bohužel se bojí všech cizích lidí. To řeší štěkání, couváním a u toho dělá různé zvuky vyjadřující obrovský strach. Je to zanedbana socializace ve štěněcim věku a tedy je pro ni vše děsivé.
V neznámých situacích může panikarit a pak by se stal velký malér, kdyby utekla.
Takže hledáme majitele, kterému v žádném případě případě neuteče. Který má zajištěny pozemek, nebo je i v bytě, ale natolik chápe logiku věci, že ji bude vencit na 2 voditkach.
Také musí vědět něco o socializaci, jak se postupuje. Bazlivy pes si musí na vše zvyknout a vystavit ho všem situacím, které se boji a naučit ho, aby se nebál. A ne se tomu vyhýbat. Potrebuje autoritu, nikoli lítost.
Je to velmi dobrá fenka a stačí jen ten rozumný člověk.
Je to úžasná fenka, která by bez pomoci byla už dávno mrtvá. Zaslouží si pomoct a mužná vždy skvělý život. Zvířata v dnešním světě velmi trpí kvůli lidem, kteří k nim nemaji vztah. Dopouští týrání a my pak musíme tyhle věci řešit a napravovat. Takhle fenka měla skončit jako jidlo pro lidi v restauraci. Je z farmy na psí maso, ze země, kde je tohle běžné ač pro nás nechutné. Není se čemu divit, že proto se štěnětem nikdo nepracoval a sloužila na výkrm pouze v kleci.
Kastrovana, ockovana, čip, antiparazitika, 4dx test na klistove choroby.
Nachází se u Poděbrad.
Zajemce prosime, aby nam napsali na email denisa.tlapka@seznam.cz neco o sobe a zkušenostech. Například odkud jste, v jakém prostředí bydlíte (baráček/byt, město/vesnice), jestli máte děti, psy, další zvířata, jaký je Váš denní režim, představa o volném čase, zda máte nějaké zkušenosti se zvířaty, jakou máte představu o tom, co bude pes dělat - kámoš, sport, práce apod. Je to důležité pro to, abychom psa dopředu neposílali do prostředí, které mu nebude vyhovovat a s potřebami majitelů si nebude sedět. Moc nám záleží na tom, aby naši svěřenci byli spokojení.
 
 
 
Jaké jsou zásady při resocializaci placheho pejska?
Bezpečnostní postroj na 3 body (nejlepší je vesta ferplast)
2 obojky na dirky a 2 voditka. Později používání stopovačky. Je doporučeno používat GPS.
Stopovačku uvázat na uzel k postoji a nikdy ji nesundvat.
Nikdy nenechat psa odejít ze stresové situace. Za vodítko ho přitáhnout do místa, kde se bojí a nechat ho uklidnit. Podpořit třeba jídlem. Pokud se pes bojí dotyku, je lepší hlazením psa nestresovat.
. Pomalá, opatrná klidna manipulace.
Trénování nápřahů a ostrých zvuků. Začít s mírou stresu, který pes unese bez paniky, opakovat, držet na vodítku, podpořit jídlem, pohladit podle situace. Zvyšovat náročnost podle toho, jak se pes zklidní.
Používat přirozenou komunikaci. Nedívá se psovi z prima do očí, nenaklanet se zhora a nedávat ruku na hlavu. Sislani, blizeni se vpřed na psa, přetahování se za vodítko násilím bez povolení je akorát pro psa stres a cesta jak se nechat pokousat snadno a rychle.
Přistupuje se z boku, hladí se na čumáku, pomalu přes hlavu dle reakce. Letmé dotyky pár vteřin.
Žádné ocichavani ruky, žádné šišlání, pišteni, chlacholeni. To dělá blázen a ne autorita schopna poskytnout adekvátní oporu.
Vodítko pri napnutí ze strachu povolíme, zatáhneme. Nenecháme psa odejít, ale nedrzime tlak a tah nikdy dlouhou dobu. Nejlépe co nejkratší. Takže si prsa přitáhnu a rychle povolim. Dokud se nezklidni. Vodítko nesmí být boj.
Az si pes zvykne, pořád učit přivolání hlavně ve stresových situacích.