Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Ústecký
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín

Podrobný popis

Příběh našich dogoušů: 

Příběh německých dog, které život poslal do špatného místa na zemi, odkud naštěstí přišlo vysvobození a 3. 12. 2021 jsme do útulku přijali 3 tyto pejsky ve špatné zdravotním, fyzickém i psychickém stavu. Zejména podvýživa byla nepřehlédnutelná a fatální pro vývoj mladých psů. Trpěli také na zažívací a kožní problémy. Okolní svět neznali a neměli žádné sociální návyky, jen byli zvyklí jeden na druhého, hlad a nesprávnou péči člověka, která u některých způsobila trvalou újmu. Největší újmu nesla fenka Xanadu, která byla psychicky zlomená. Bohužel se ji ale nevyhnul největší strašák velkých plemen a to torze žaludku, které podlehla a odešla za duhový most a vysvobodila se tak ze své nešťastné dušičky. V útulku nadále nastal velký boj, dát tato krásná stvoření fyzicky a psychicky dohromady, což se časem dobře vydařilo a jsou z nich veselá zvířata v dobré kondici, která své ošetřovatele milují. Život v útulku vnímají jako lepší svět a po dva roky si na toto prostředí velice zvykli. Winston a Anoushka obývají velké kotce ve vytápěné budově a přes den obývají venkovní kotce a samozřejmě jsou pravidelně venčeni a pouštěni i společně do výběhu. Nejraději si užívají volnosti, hraní a mazlení s ošetřovali a zkušenými venčitely. Po dva roky se táhlo složité úřední řízení s majitelem, který byl obviněn z týrání zvířat a veškeré postupy napadal a tak znemožňoval svobodu těmto zvířatům na nový domov. Po dvou dlouhých letech je veškeré zlo u konce a tito dva užásňáci budou hledat své nebeské místo na zemi a milující lidskou duši. Budou hledat domovy, nejlépe dům se zahradou, kde budou v chladném počasí uvnitř, nejsou zvyklý být trvale venku. Zapotřebí bude více návštěv, neboť na cizí lidi občas špatně reagují a proto si musí zvyknout a seznámit se. Noví páníčci musí mít zkušenosti a znát, co toto plemeno obnáší. Také bude zapotřebí dodržovat krmný režim, neboť změnou granulí občas trpí a způsobuje jim průjmy - vyhovuje jim BRIT Care hypoalergenní. Winston s Anoushkou by rádi našli společný domov, neboť jsou na sebe zvyklý a neskutečně si společně vyhrají. Mohou ale domů odejít i individuálně. Oba jsou kastrovaní. Zapotřebí je počítat zejména u Winstona, že můze mít problém se v cizím prostředí hned adaptovat a proto bude potřebovat správný přístup a čas. Nové domovy budou důkladně vybírány a kontrolovány!!!

Evidenční číslo: 6436
Místo nálezu: Veliká Ves, Nové Třebčice
Rasa: německá doga bez PP
Věk/pohlaví: asi 6-7 let stará, fena
Váha: při příjmu 49, k 2.11.2023 56 kg
V kohoutku: cca 75 cm
Původní čip: Ano
Povinná registrace: nenalezena
Kastrování: ano útulkem
Odblešení, odčervení: pravidelně útulkem
Očkování: vzteklina a DHPPi+L útulkem
Adopční poplatek: stanoví si ÚZSVM


Informace: Anoushka je velmi pozitivní psí dáma, která už má nějaký věk, ale její temperament je nekonečný a je jedna velká radost a hravost. Žádný balonek a plyšáček ji neunikne, žádné ruce neuniknou podrbání jejího kožíšku a bude se okolo Vás motat a omotávat si Vás jako had. Ostatní pejsky si vybírá. Snaží se dodržovat hygienické návyky. Pozor si před ní musí dávat menší zvířátka, jelikož je to lovec a žádná slepička ji neunikne. Zvládá základní povely, ale umí být také paličatá. Na vodítku umí pěkně zatáhnout a tak je na procházce zapotřebí použít sílu, abyste za ní nevláli jako drak. Umí však chodit i spořádaně a v klidu.

Podmínky adopce najdete zde:
http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak
 
Noví majitelé jsou pečlivě vybírání a pejsek nemusí být vydán i po splnění adopčních podmínek.
Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy).
Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků" či na našich oficiálních webových stránkách www.utulek-jimlin.cz
Pejsek je vždy čipovaný, očkovaný a odčervený.
Volat je možné od 8 do 18:00 na tel: 604 451 258
 
Foto: Lucie Zahradníčková
 
Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete.