Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Mé jméno je Toník a můj příběh je dost možná tím nejsmutnějším a nejšílenějším, co jste kdy slyšeli. Jako roční pejsek jsem přišel naráz o oba páníčky, stal jsem se součástí "dědictví" a dalších 5 let jsem čekal v útulku, bez možnosti adopce, dokud jediný pozůstalý nenabyl plnoletosti a mohl se rozhodnout, co se mnou bude dál. Po 5 letech jsem opustil brány útulku, abych další necelý rok trávil se zcela nevhodnou majitelkou, a teď v mých 7 letech se mi teprve vrací svět do normálu a pořádku.

Téměř půl života jsem ztratil díky zákonům, které nás mají chránit. Stojím tu teď před vámi, učím se být dobrým psem, dělám pokroky, ale na svobodě nejsem dlouho, takže mám před sebou ještě kus cesty.

Nikdo mě nikdy neučil, co se smí a co ne, dělal jsem si, co jsem chtěl a co jsem nechtěl, to jsem nedělal. U tety se učím pravidlům, dovednostem a řádu a hlavně nadšeně poznávám krásy psího života. První dny jsem k ničemu a nikomu neměl důvěru, poslušnost mi byla cizí, takže si mě teta vzala do parády a z nevychovaného dacánka, postupně utváří pohodové kontaktní a fajn psisko.
Vážím 7 kilo a jsem kříženec jorkšírského teriera a možna jezevčíka, takže kdo znáte jejich paličaté a umíněné povahy, zvládnete to i se mnou, váš Toníček."

Toníček je 7 letý kříženec, váží 7 kilo a téměř celý svůj život strávil v útulku, jako "součást dědictví." V den, kdy se mu otevřely brány nového života, rozhodně nechtěl spolupracovat, na všechny vřískal a ze všeho a všech byl ve stresu. První dny s ním byly složité, ale postupně si začal budovat své místo na svodobě a stává se z něj prima parťák. Z původně nevychovaného teriera, který si žil bohémským způsobem života, nic nemusel a neuměl, se díky práci dočasné tety, stává veselý, přátelský, mazlivý kluk, který má ještě své "mouchy", ale důsledným, správným přístupem majitele, se mu daří už moc hezky fungovat.
Má 100% hygienické návyky, vydrží doma sám, jakmile si na režim zvykne, miluje procházky a výlety, je velmi aktivní a nemá problém s vámi běhat u kola nebo koloběžky. Rád si čmuchá venku v trávě, poznává, co mu bylo léta odepřeno. Je to sportovec, oprášil fyzičku a bez mrknutí oka zdolá Sněžku. Jakmile si zvykne na svého člověka, vytvoří s ním pevné pouto, spí přitisklý k páníčkovi v posteli a miluje mazlení a tulení. Venku už zvládá přivolání, piluje povely i poslušnost. Na cizí lidi, neznámé věci (cyklisty, kočárky atd) štěká z neznalosti a varuje předem. není vhodný k dětem ani kočkám, se psy vychází bez problémů a na nového parťáka nebo partačku si zvykne respetuje místo ve smečce.

Toníček je dobrý pes, léta neměl možnost žít normální psí život a proto potřebuje velmi důsledného milujícího člověka s přirozenou autoritou, který ho jednak zahrne láskou, dopřeje mu stabilní zázemí a pevné přátelství, ale zároveň mu nebude ustupovat a bude trvat na dodržování pravidel. Jeho srdce už sice roztálo, ale v hlavě si to ještě chvíli bude rovnat, aby se dostal ze svých zajetých kolejí, do kterých ho zavedli "kompetentní" lidé.

Toník je odblešený, odčervený, očipovaný, vakcinovaný a kastrovaný. Do adopce půjde po přechozí návštěvě, (ideálně více návštěv), předkontrole v novém domově, po dohodě s jeho dočasnou tetou, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, nachází se v Praze. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705