Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Ústecký
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Evidenční číslo: 6612
Místo nálezu: Valeč
Rasa: nejspíše kříženec
Věk/pohlaví: asi rok starý, pes
Váha: při příjmu 26 kg
V kohoutku: cca 55 cm
Původní čip: nenalezen, proto aplikován útulkem
Kastrování: ne
Odblešení, odčervení: ano, útulkem
Očkování: útulkem vzteklina a DHPPi
Adopční poplatek: 700,-Kč

Tuláček se nám vrátil z adopce ! Podařilo se mu najít domov u moc hodných lidí v bytečku, ale bohužel to nebylo vyhovující a nezvládal tam být sám. Doma rychle přibral na váze a své páníčky začal bedlivě hlídat. Pro Tuláčka tento domov nebyl osudový, musel se vrátit do útulku a hledat jiné podmínky pro jeho psí život. 

Informace: Tuláček je aktivní pejsek a stále v pohybu, umí se však schoulet do pelíšku a odpočívat. Jiné pejsky si vybírá, je spíše žárlivý a majetnický, v útulku je venčen na volno s více psy a to v pořádku zvládá. Snášenlivost bude zapotřebí vyzkoušet, ale bude lepší jako jedináček, aby se o svého pána nemusel dělit. Je velice nenasytný a spořádá vše na co přijde a to velkou rychlostí, proto je krmen protihltací miskou. Má rád hračky a dobroty. Na procházce umí chodit klidně po boku svého pána, ale umí také zatáhnout, pokud zbystří něco zajímavého. Hledá aktivní páníčky, kteří mu budou autoritou a dají hodně lásky, pozornosti, výchovu a bezpečí. Bohužel špatně snáší samotu a pokud by měl být zavřený v bytě sám, mohl by udělat paseku a snažit se utéct. Je to hbitý kluk a určitě by mu nedělalo problém přelézt kde jaký plot, takže by byl vyhovující domeček s dobře zabezpečenou zahrádkou, kde by mohl být i uvnitř. Je to velice kontaktní a chytrý pejsek. Má osvojené hygienické návyky ale také umí dělat naschvály a vykonat potřeba na truc. V útulkovém kotci je bez lidské pozornosti nešťastný a neustále běhá tam a zpátky a bohužel nám strašně hubne. Je-li někdo s ním, je uklidněný a v pohodě. Tuláček potřebuje jistotu ve svém páníčkovi a naučit, že se samoty nemusí bát.  

POBYT V ÚTULKU SNÁŠÍ VELMI ŠPATNĚ, HODNĚ NÁM HUBNE! ( pro jistotu byly udělány odběry, aby se vyloučil zdravotní problém, vše vyšlo v pořádku )

Podmínky adopce najdete zde: http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak

Noví majitelé jsou pečlivě vybírání a pejsek nemusí být vydán i po splnění adopčních podmínek. Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy). Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků" či na našich oficiálních webových stránkách www.utulek-jimlin.cz. Pejsek je vždy čipovaný, očkovaný a odčervený. Volat je možné od 8 do 18:00 na tel: 604 451 258

Foto: Lucie Zahradníčková

Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete.