Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

,,Jmenuji se Amy a jsem 8letá holčička, maličké velikosti ale zato velká osobnost . S nadějí, že opět najdu milující náruč, která mě už nikdy neopustí, nabízím spoustu lásky, psích pusinek, velké srdce a roztomilé psí mazleníčko. Jsem obrovský miláček a svého člověka miluju nade vše, jen ho nějdřív musím vyštěkat, jako správná ukecaná ženská. Nemám ani 3 kilíčka, jsem kříženka krysaříka s čivavou, andílek s ďáblíkem v těle a pořád ne a ne narazit na opravdu vhodnou rodinku. Jsem dost ukecaná, to je fakt, cizí lidi i pejsky nejdřív vyštěkám, aby se neřeklo, ale rychle se ze mě stane oddané a věrné stvoření, které by za své lidi dýchalo.

Budu vás nepochybně všude následovat, jako věrný ocásek, nechám se nosit, mazlit a večer se k vám spokojeně schoulím přitulená v postýlce.

Hledám milující rodinku, páníčky s velkým srdcem, laskavé a vlídné zacházení, někoho, kdo bere ukecané holky s reservou, kdo mě zahrne láskou a mazlením, Vaše Amy.“

Amy je 8 letá, 2,7 kila vážící minifenečka, kříženka pražského krysaříka, ratlíčka či čivavy. Vzdala se jí původní majitelka, v minulosti byla napadena velkým psem a přišla o jedno oko.

Amy miluje svoje lidi nade vše a je to velmi oddaná, hodná a citlivá holčička. V domácícm prostředí je zcela dokonalá a úžasná, velmi mazlivá a hodná. I když zpočátku cizí lidi vyštěká, po chvilce se zklidní a brzy si zvykne na své nové páníčky.

Jakmile si získáte její důvěru, stane se z ní skvělý psí společník, který se schoulí ve vaší náručí a bezmezně se do vás zamiluje. Bohužel Amy na nové lidi, pejsky i situace většinou reaguje štěkáním, proto může zbytečně potencionální zájemce odradit, ale ze zkušenosti s ní víme, že jde jen o počáteční projev nedůvěry.
Doma je milionová, úžasná a zlatá, je to všask typický malý Napoleonek a i přes svou mikro velikost, umí dělat na ostatní pejsky ramena a žárlí.

V dočasce funguje s dalšími fenkami, nicméně je vhodnější spíše jako jedináček, aby dalšího pejska neustále neusměrňovala. Je to citlivá holčička, potřebuje ochraňovat a milovat, mazlit a opečovávat. Zároveň je ale potřeba ji usměrňovat při zbytečném štěkání, ale rozhodně spolehlivě oznámí každého příchozího či cokoli se šustne za dveřmi.

Hledáme pro ni bezpečné, milující, stabilní zázemí v klidnějším prostředí, a především úžasné a laskavé majitele. Z velkých psů má strach, díky zkušenosti po napadení, kdy přišla o oko, venku na ně reaguje jako velký obranář.

Amy potřebuje proto vlídné, vyrovnané páníčky, domov, kde bude mít spoustu lásky a pozornosti, vlídně zacházení, není to pes vhodný pro pokročilé seniory ani k malým divokým dětem.

Amy je odčervená, čipovaná, očkovaná kastrovaná, je po operaci oboustranné tříselné kýly a čistění zoubků, krevní testy má v pořádku. Dočasky De De z.s., Praha, návšteva možná po dohodě v dočasné péči. Jako většina podobných pejsků má luxace patel (kolenních čéšek), zatím funguje bez problémů, pokud by kdykoli v budoucnu byla třeba operace, zajistíme Amy tuto na pražské klinice Ivet zdarma.

Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy, předkontrole v novém domově a úhradě adopčního poplatku, návštěva možná v Praze, po dohodě s Dášou. informace o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Za fotky moc děkujeme
https://www.facebook.com/svatia.foto