Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 4 Icon: Velký (61 cm a více)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: RTW - naše láska, jejich naděje z.s.

Podrobný popis

Samík, 3 roky, se přesunul do dočasné péče, takže budeme moct napsat ještě více poznatků, co se týká běžného soužití, přeci jen je to jiné.
 
Sám žil původně s nějakou paní, která se ho zbavila, dala ho nezletilému klukovi a jeho osud jí už dále nezajímal. Přestože doma psa nechtěli, tak se o něj ale rodina starala, dokud to bylo možné a než zjistili, že mu psychicky nemocný syn ubližuje. Sam jel tedy honem k Helče, než se uvolnilo místo u mě. Sam se od začátku jeví jako velice přátelský pes, mazel a hračička. V bytě si hlídal kousací pamlsky, taky měl problém i s hlídáním jídla, protože tu na něj bylo příliš rušno.
 
Jak to bylo možné, vzala si ho k sobě opět Helča a tam s ním nebyl vůbec žádný problém s hlídáním si čehokoliv proti lidem, jen proti psům, ale jak si zvykl na Kessy, tak si věci proti ní hlídat přestal. Z bílé Kiry měl respekt, na tu si nedovolil vůbec nic. Sam ani moc nevnímal, což se ale u Helči brzy změnilo, je docela dobře motivovatelný a chytrý. Jeho přetrvávající problém je akorát tahání na vodítku, tak snad se při procházkách několikrát denně i tohle srovná. Nyní je tedy v dočasné péči v bytě, hlídal si akorát úplně na začátku dobrotu vůči domácí fence, zkusil jí vlézt do jídla, což narazil, a od té doby jsou úplně nejlepší kámoši. O hračky se dělí, vepřové uši koušou vedle sebe.
 
Sam je čistotný, doma se chovat umí. Jeden den tedy rozkousal ovladač a brýle, takže drobné předměty je možná lepší schovat někam výš, ale jinak nic neničí, nábytku si ani nevšimne.
Jeho dočaskáři měli doma hodně Ridgebacků a myslí si, že jsme se s tím odhadem nespletli, Sam je takový Ridgeback.