Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: NEBELVÍRASHELPFORANIMALS

Podrobný popis

KENNY – malý energický umazlený opičák s nejsladším kukučem.

Kenny už půl roku čeká na svůj nový domov v dočasné péči, kde se postupně učí, jak být správným psím parťákem pro svoji novou rodinu. Je to trochu složitější povaha, při seznamování se na něj musí pomalu, nechat ho, aby si ke člověku sám přišel. Jakmile ale pozná, že je to kámoš, který umí drbat, nechá se olíznout a pomazlí ho v náručí, tak se z něj stane největší mazlík. Užívá si společnost své rodiny, kterou bude taky vehementně chránit.

Je to malý milovník a s fenkami je hnedka kámoš a může za nimi na procházkách samým nadšením tahat. Jinak chodí na vodítku moc pěkně. Nejvíc by se mu líbil domov se psí kamarádkou, které by dělal oddaného parťáka. Ve společnosti fenky je doma vzorný a může zůstat o samotě, neštěká ani nic neničí. Se psi je seznamování pomalejší, ale pak se snese se všemi, akorát někdy ze začátku trochu dělá ramena a jako typický útulkáček si neohroženě brání jídlo. Je to taky velký hlídač, nikdo cizí se přes něj nepozorovaně nedostane a je potřeba počítat, že ke svým majitelům bude mít ochranářské sklony.

Pokud bude mít doma kočku, tak si velice rychle zvykne, cizí kočky může prohánět. Celkově je to aktivní mladý pes, který bude se svými majiteli rád zkoušet různé sporty, je úplně zdravý a má velkou výdrž.

Hledáme Kennymu laskavý domov, kde bude členem rodiny, pouze s možností pobytu vevnitř. Žádná bouda, žádný živý zvoneček na dvůr. Hledáme mu zodpovědnou rodinu, která ví, co obnáší výchova psa a má na to dostatek času a trpělivosti. Rodinu, která mu zabezpěčí stabilní zázemí (pejsek je závazek na 15 a více let), s dostatečným finančním zebezpečením (kvalitní krmivo a veterinární péče). Hledáme aktivní rodinu, která mu nabídne dostatek pohybu a vyžití s možností her a dalších aktivit.

K malým dětem z důvodů oboustranné bezpečnosti nedoporučujeme. Preferujeme rodiny, které mají s chovem psů zkušenosti.

Kenny půjde do nové rodiny po podpisu adopční smlouvy s podmínkou kastrace a po úhradě adopčního poplatku 3000Kč. Momentálně se nachází v dočasné péči u Hlinska.

V případě zájmu o adopci, prosím pište nebo volejte na tel. 604 171 393.