Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Šiba-Inu
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Venýsek je další pejsek, kterého jsme přijali z útulku v Kapušanech na východu Slovenska. Venýsek tam strávil přes půl roku a ze všech pejsků se to na něm nejvíce podepsalo. Veny je skoro 9měsíční prďola asi s 10kg. Je to za nás kříženec shiby. Ač je Venýsek hodný, je ale velmi roztěkaný, hyperaktivní, někdy i trochu bázlivý. Od začátku pracujeme na tom, aby se naučil být v klidu a odpočíval, někdy mu to jde skvěle, ale je to ještě spousta práce. Na Slovensku, kde je v útulku 250 psů, všichni tam žijí v podstatě neustálem stresu, se není čemu divit, že se takhle chová. Je stále jak na pérkách. Každým dnem se ale lepší. Potřebuje hodně vyžití a pohybu, pak se mu samozřejmě zvládá vše mnohem lépe. Časem by byl skvělý i na nějaký psí sport, který by ho určitě moc bavil. Veny potřebuje začít od začátku, potřebuje si zvyknout, že má svoji rodinu, na kterou se může nafixovat a která s ním bude pracovat a rozvíjet ho a především ho bude učit klidu. S pejsky vychází skvěle, lidi má také rád. Nic neumí, vše má ještě před sebou. Hygienu celkem zvládá.

Venoušek hledá sportovně založenou rodinu, která mu dopřeje spoustu fyzického, ale i mentálního vyžití, vše si ho naučí a bude mu v situacích, v kterých si není jistý, oporou. Ze začátku bude určite potřeba obezřetnost a dvojí jištění, než si zvykne na prostředí a své nové lidi. Je očkovaný, čipovaný, odčervený a má europas. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy s podmínkou kastrace v dospelosti, zaplacením adopčního poplatku 3000kč. Počítejte i s oboustrannou nezávaznou návštevou. Nachází se u Třebíče. Zájemce prosíme o vyplnění dotazníku v přiloženém odkaze.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflEdjEG0Iy-c9-Rot0Jb1aJb7IlSP5uwzD7ZRne-utzTb9Fg/viewform?fbclid=IwAR1S9-RUQ8WaKbLzOgKfO11kiMtBd6QiAelldCagfWsXNjCpjkVQ7FOEKnw