Pohlaví

Fena

Věk

-3 roku

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena -3 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

Hledáme top nejlepší domov pro ISTRII úžasnou fenku Cane Corso. Zachránili jsme ji v kill útulku v Rumunsku. Byla totálně zubozena. Vyhubla, celá špatná. Nějaký hajzl ji urezal uši i ocas. Zřejmě byla trénovana na lov prasat, na to se v zahraničí tato plemena používají.
Žila nejspis na řetězu určitě venku podle stavu otlaku a celkově těla.
Istria ma typickou povahu plemene. Je ke svému člověku velmi přátelská, jinak velmi dobře hlídá a může cizího vetřelce klidně sežrat.
Se psy na které je zvyklá, na kontakt nema problém ani s většinou cizích. Ale určitě ji doporučujeme jako jedinacka. Snadno se naštve, nebo cokoli kam se může primotat do bitky ji zajímá a potom by neměla problém jiného psa na místě zabit. Stejně tak když jiný pes provokuje.
V krizové situaci buď poslechne, nebo se dá usměrnit. Je vůči svému člověku bezpečna.
Proto potřebujeme, aby si ji vzal rozumný logicky uvažující člověk, který zná povahu takového plemene a umí s nim zacházet. Umí nastavit pravidla, hranice a naprosto perfektně psa zabezpečit.
Istria je vhodnější do bytu. U barácku může být rovněž v případě výborného zabezpečení.
A striktniho venčení na vodítku.
Proto by byla fain k někomu, kdo žije sám a potrebuje i hlídače a kamaráda. Není náročná ani hyperaktivní, že by vyžadovala vycvik. Naopak by bylo lepší nechat ji už klid a proste s ni zajít na kratší výlet do přírody. Svého člověka rozhodně nekousne a nevadí ji manipulace, sahani na packy, do tlamy atd.
Bohužel je stále hodně hubená. Krev měla v pořádku. Nenabira a ma už slabší svaly. Je jí kolem 6 let, ale její život byla jedna velká hrůza.
Chceme, aby nový majitel pokračoval v krmení syrovym masem pro psy. Dobře na něm prospívá. A i kdyz pomalu, zlepšuje se.
Je kastrovaná, ockovana, čip, pas, antiparazitika.
Nachází se u Poděbrad.
Pokud o ni máte zájem prosíme o napsání na denisa.tlapka@seznam.cz.
Potřebujeme vědět jestli půjde do bytu nebo k barácku. V případě barácku bychom požádali o fotky plotu nebo video. Případně bychom s ni přijeli do nového domova. Musime mít opravdu jistotu, že nedokáže utéct.
Ujali jsme se takového psa, u kterého je nutná velmi zodpovědná adopce.
Proto chceme i vidět a vědět, jaké má nový majitel zkušenosti, přístup, důslednost, jestli si ji dokáže srovnat a vyřešit případně krizovou situaci. Jestli bude dodržovat zajištění venku a další bezpečnostní pravidla.
Také jestli ji bude opravdu správně krmit.
Záchrana psa před smrtí ma smysl tehdy, kdy i jeho budoucí život bude skvělý ve zodpovědných rukách. A pokud ji máme svěřit cizímu člověku, tak mu musíme důvěřovat.
Vaše Tlapky