Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

,,Jmenuji se Čiko a do nového startu musí být prý i nové jméno, říká strejda. Tak mi dovolte se vám představit s nadějí, že i po všech těch nehezkých zkušenostech, které jsem zažil, bych mohl mezi vámi najít nový zodpovědný a milující domov, o kterém zatím jen sním. Jsem mladý pejsek, je mi něco přes jeden rok a svůj domov jsem už měl, ale nejsem si jistý, jestli se domovem dá nazývat. Bydlel jsem na dvorku, nic moc jsem v životě nepoznal, zatímco večer tehdejší panička ležela v teple na gauči, já byl venku zcela sám. Nerozuměl jsem tomu, jaký je můj úděl, proč mě nikdo nemá rád a proč si mě nikdo nevšímá. Nikomu jsem nic neprovedl, tak proč jsem si tohle všechno zasloužil? Ale strejda říká, že to není moje vina, že jsem prý moc milý pejsek. Lidé rozhodují o našich životech a mnohdy si neuvědomují, že se nemáme, jak bránit. Takže jsem se smiřoval se svým osudem, ale díky bohu přišel den, který mi celý můj dosavadní život obrátil vzhůru nohama. Prodělal jsem dva epileptické záchvaty, tehdejší panička mě naložila do auta, kde jsem měl nehodu, zašpinil jsem jí auto, a to pro ni byla poslední kapka a rozhodla se, že se mě doveze na poslední injekci. Na veterině byl moc hodný doktor, který injekci odmítl a zkontaktoval tety ze spolku, které se mě ihned ujaly a putoval jsem do dočasné péče. Od tohoto dne se začala psát moje nová životní cesta, kterou nyní kráčím a doufám, že bude mít šťastný konec v podobě nové milující rodinky, kterou jsem nikdy neměl a moc bych si jí přál. Už jsem se naučil, že v posteli se spinká nejlépe a pokud byste tam měli ještě kousek místečka i pro mě, tak se ozvěte strejdovi a třeba zrovna já tu prázdnotu vyplním, Váš Čiko.“

Čiko je 1,5 letý pejsek, který doposud žil jen na dvorku bez povšimnutí a potřebné péče. Tehdejší majitelka ho chtěla nechat uspat, ale naštěstí pan doktor zkontaktoval nás, a tak putoval do naší péče, kde se vše učil od začátku. Díky trpělivosti jeho dočasného strejdy a správnému vlídnému přístupu, se Čiko již spoustu věcí naučil zcela na jedničku. Hygienu už ovládá, dobře reaguje na své jméno a zvykl si na běžný režim domácnosti. S pejsky vychází hezky, na procházkách na vodítku má ale jako správný obranář tendence pejsky vyštěkat, v prostředí, kde jsou psi na volno, po správném seznámení, s nimi ale nemá vůbec žádný problém. Ve městě ho ještě někdy vyděsí hlasitější zvuky, např. dodávka, kamion, proto je potřeba venčit pouze na vodítku, aby se zabránilo možnému nechtěnému vyvlíknutí a následnému útěku. Ideální by byl pro něj domek se zahrádkou, se spaním samozřejmě pouze uvnitř, kde by měl k dispozici zahrádku, kde by si spokojeně šmejdil. Začal si i hrát, vystačí si dokonce i sám, jakmile má míček, je nejspokojenější, miluje také přetahovadla a člověk se s ním rozhodně nebude nudit. 

Čiko potřebuje empatickou rodinku, která mu ukáže, jak psí život může být nádherný plný zábavy a lásky, potřebuje i nadále pilovat socializaci, jak s dalšími pejsky, tak s novými situacemi. Jakmile si zvykne na chod domácnosti, bude vás věrně následovat a večer se s vámi bude spokojeně mazlit na gauči. V dočasné péči skvěle výchází s fenečkou a za milou kamarádku by byl jistě rád i v novém domově. 

Čiko je moc milý pejsek, který miluje lidskou pozornost, kterou nikdy neměl, potřebuje stabilní zázemí a spoustu empatie a porozumění. Ideální by byl pro něj člověk, který by s ním mohl trávit co nejvíce času, někdo, kdo pracuje např. z domova, nebo by si ho občasně mohl brát s sebou do práce, několik hodin denně o samotě by byl nešťastný. Na svého člověka se časem velmi nafixuje a je nejspokojenější, když může být co nejvíce po vašem boku. Věříme, že bude skvělým psím parťákem pro nějakou fajn rodinku. 

Čiko má epilepsii, na kterou užívá léky. Záchvaty se dostavují občasně, v tuto chvíli se stále snažíme nastavit správnou dávku léčby. 

Čiko váží 14 kg, je kastrovaný, odblešený, odčervený, vakcinovaný a očipovaný.

Do adopce půjde po přechozí návštěvě, po dohodě v dočasce, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, nachází se v Praze. 

Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705