Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: STUDENÁ LOUČKA
Region: Olomoucký
Akt. umístění: Psí sen o.s.

Podrobný popis

Důležité upozornění! Pro naše svěřence hledáme domovy pouze uvnitř s možností přístupu ven, a kde budou vzatí jakožto právoplatní členové rodiny. Žádné kotce, boudy, případně pobyty pouze, nebo výhradně venku, či jako ostrahu vašeho majetku! Pokud respektujete tuto informaci, můžete se již věnovat výběru vašeho budoucího miláčka. Děkujeme za pochopení!

Jmenuji se Sergio. Prošel jsem mnoha karamboly, přesuny, nadějemi i pády, ovšem tety to se mnou stále, naštěstí nevzdaly, takže teď jsem tu znovu, jsem v péči moc fajn lidí a hledám svůj, vysněný, trvalý a stabilní domov.

Jako malé, kouzelné modré štěňátko si mě pořídil páníček, ovšem nebyl to úplně ten pravý milující pán. Teď jsou mi 4 roky, jsem krásný, modrý stále, k tomu větší a silný Bull kluk a konečně bych rád našel zodpovědnou, milující rodinu, protože zklamání a ublížení, mám za sebou už dost. Prošel jsem několik míst, nikde to ovšem neklaplo, až teď mám zázemí, kde se mnou pracují a hledají mi nové pány.

Čekám na zázrak v útulku Studená Loučka v Olomouckém kraji, zázrak v podobě hodných, zkušených, trvalých majitelů, které toužím poznat a které si po tom všem určitě zasloužím.

Jsem hodný a přátelský kluk, velmi společenský a svoje lidi miluju, nadšeně vítám a nejraději bych byl stále v kontaktu se svým člověkem. Jsem aktivní, energický pes, velký fešák a také jsem stále hravý, dobře naladěný a mám energie na rozdávání. Miluju hračky, přetahovadla, aportování a jistě bych byl nadšen i z nějakého bull sportu, kde bych se vyřádil. Zahradou nepohrdnu, ale kontakt, láska a pozornost mého člověka, je pro mě to nejcennější, co potřebuju. Jsem mazel a rád ukazuju bříško na podrbání, doma jsem hodný, čistotný, a jakmile si zvyknu na váš režim, vydržím i sám, i když nerad. Rád bych našel zodpovědné majitele, kteří mi dají novou šanci, svoje srdce a trvalé zázemí, které zoufale postrádám, Váš Sergio."

Sergio je 4 letý, modrý krasavec, pes Bull plemene, který měl, bohužel, nesprávného majitele. Podepsala se na něm původní nesprávná výchova i zacházení, v minulosti při nesprávném vedení několikrát majitele kousl, proto je nyní v péči zkušených psích trenérů, odkud mu hledáme domov a kde dělá velké pokroky a nejsou s ním žádné potíže.

Sergio je akční pes, který zvládá základní poslušnost, rád cvičí a učí se nové věci. Miluje pamlsky, takže za ně je ochoten udělat cokoliv. Občas to na člověka zkusí, takže je potřeba vědět, jak na něj. Rozhodně se na něj nesmí silou, a vzhledem k tomu, co má za sebou (škrcení), je velmi citlivý na oblast kolem krku a dokonce i tahání za vodítko. Nicméně manipulovat s ním lze bez problémů (nasazování oblečku, postroje apod.), je naučený na košík.

Je hodný, velmi přátelský pes, který miluje lidi, vítá, nemá problém ani s cizími lidmi při seznámení. Je třeba si však uvědomit, že vzhledem k původnímu majiteli, zažil nehezké situace, kdy pochopitelně reagoval negativně. Je to silný, energický pes, s elánem na rozdávání, rád si hraje, aportuje a jistě by se hodil i na různé Bull sportování.

Hlavní je pro něj ovšem jeho člověk, důvěra a autorita, kterou bude respektovat. Jistě by měl mít zkušeného majitele, s bull plemeny, jasná pravidla a řád, potřebuje stabilní vyrovnané zázemí, klid a co nejméně změn, kterých má za poslední týdny, bohužel, za sebou, už dost. Sergi má za sebou sice nešťastnou minulost, nicméně v současném místě jsme s ním nezažili dosud žádný větší problém. Přesto k němu samozřejmě nelze přistupovat bez zkušeností a je potřeba si uvědomit, že mohou nastat situace, kdy se bude cítit nejistý, ohrožený a může zareagovat negativně.

Setkání se psy většinou zvládá v klidu. Se psy sice trvale nebydlel, ale přechodně fungoval zcela v pohodě s fenou i se psem. Pokud k němu člověk přijde s pozitivní emocí, dostatečnou autoritou a zkušenostmi, je ochoten se s vámi nadchnout pro cokoliv. Prostě parťák!

Podmínkou je samozřejmě navštěvování cvičáku, ideálně spolupráce s nynější psí trenérkou!

Sergi je odčervený, čipovaný, očkovaný, kastrovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po důkladné předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Nachází se v útulku Studená Loučka v Olomouckém kraji.

Sergi už si zažil své a my mu velmi přejeme, aby se na něj brzy usmálo štěstí v podobě zkušeného, zodpovědného, milujícího člověka.

Pokud se vám Sergi líbí, prosím napište nám info o sobě, o vaší rodině a co můžete Sergimu nabídnout, preferujeme formou sms na telefonní číslo +420606175317. V krajním případě použijte mail hupina@seznam.cz   ...   

Vhodným zájemcům se ozveme zpět! Nezáleží, kdo se ozve první.

Zároveň vás prosíme o trpělivost, jsme dobrovolníci, chodíme do práce a po práci se věnujeme pomoci psům v nouzi. Budeme se snažit vás kontaktovat zpět v co nejkratší možné době. Vzhledem k množství pejsků a zájemců, toto může trvat i 3 dny. Děkujeme za pochopení.

Důležité info ohledně adopčního poplatku, kastrace a zasílání infa a fotek o pejskovi!

Rádi bychom, abyste věděli, že si vemi vážíme Vašeho zájmu o pejska v nouzi a Vaší energi pomáhat. Proto je dobré ještě před výběrem pejska a konečným rozhodnutím o adopci připomenout nejdůležitější informace, které napomohou předejít opakovanému zklamání psa návratem do útulku a také případnému nedorozumění. Prosím řádně přečtěte níže napsané.

Adopční poplatek, kastrace a povinnost posílat organizaci, případně dočaskáři, min. 2 x – 4x ročně fotky, videa pejska a zprávy o pejskovi, jak se mu daří, zda je vše v pořádku a to po zbytek života psa. Takto zachránění psíci, potřebují skutečně stabilní milující rodinu a proto je nutné pravidelně podávat Info. V případě jakýchkoli problémů týkajících se budoucnosti psa, jste také povinni vždy informovat útulek, či organizaci, od které jste si pejska adoptovali.

Vždy je nutné uhradit adopční poplatek, Dobrovolné organizace vynakládají nemalé finanční prostředky na pomoc a záchranu zvířat v nouzi a mohou pomáhat pouze díky sponzorským darům. Adopční poplatek je součástí podmínky adopce.

Pokud není zvíře vykastrované a není jiný důvod proč nekastrovat, (sdělí vžy konkrétní útulek), tak se nový majitel smluvně zavazuje zvíře vykastrovat.

Prosíme, respektujte vše zmíněné, vyhneme se tak oboustrannému nedorozumění a NIKDY nezapomínejte, že toto vše děláme společně pro spokojený život pejska, který si už minimálně jednou prožil zklamání! Velice Vám děkujeme za respekt, trpělivost a pochopení!