Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: NEBELVÍRASHELPFORANIMALS

Podrobný popis

Sunny byl adoptovaný jako 2,5měsíční štěňátko mladému páru do rodinného domečku, jak jinak než s pelíškem vevnitř. Pár komunikoval, i s majiteli Sunnyho sourozenců, žásný náznak, že by byl v rodinně nějaký problém, až do nedávna, kdy nás kontaktovali kolegyně sz Odchytové služby Šamorín, které poprosila sousedka Sunnyho majitelů o jeho umístění v kotci, dokud se pro něj nenajde nová Rodina. Vůbec netušila, že Sunny je adoptovaný, dokud majitelka nedonesla očkovací průkaz a v adopční smlouvu, podle které dohledali a kontaktovali náš útulek.

Samozřejmě jsme hned kontaktovali pár, který si Sunnyho adpotoval, ale dočkali jsme se jen výmluv, že se ocitli v těžké životní situaci a museli se oba z domu odstěhovat. No a chudáka Sunnyho tam nechali v nezateplené boudě s tím, že ho má sousedka dát do kotce do odchytovky. Neměli ani tolik soucitu, aby nás kontaktovali a Sunnyho nám prostě vrátili zpátky. Sunnyho jsme na místě našli na dvoře přivázaného u boudy, bez pelíšku, deky, nebo slámy, 2 malé misky na vodu a jídlo žádné. Přeočkovat ho nechali naposledy v roce 2020 a samozřejmě nebyl ani kastrovaný, jak jim ukládala adopční smlouva. Naštěstí jejich sousedům nebyl pejskům osub úplně lhostejný a chodili ho pravidělně krmit a venčit. Podle too, co nám říkali, tak Sunnyho odstrčili do boudy po tom, co se páru narodilo dítě.

Díkybohu, i po takovémto zážitku zůstal Sunny milý, přátelský a velmu kontaktní ke komukoliv, kdo mu věnuje spoň trochu pozornosti. Je velmi vděčný za každé pohlazení.

Je přiměřeně aktivní, pěkně chodí na vodítku, miluje procházky. Je hravý, určitě by mu v novém domové nevadil psí kamarád/ka. Je snášenlivý se psy i fenkami, není konfliktní, ale nahání kočky. V autě se chová úplně ukázkově, má hygienické návyky a v dome nic neničí.

Sunny bude mít v květnu 3 roky, je menšího vzrůstu (12kg), je čipovaný, má pas na vycestování, je veterinárně ošetřený proti vnitřním I vnějším parazitům a 24.3.2023 podstoupil kastraci. 2 týdny po dobrání antibiotik ho ještě čeká očkování a pak může cestovat do nového domova.

Sunnymu hledáme skutečně laskavý domov, kde bude řádným členem rodiny, jedině s možností pobytu vevnitř. Žádná bouda, té už si užil dost! Žádný živý zvoneček na dvůr.

Hledáme mu zodpovědnou rodinu, která ví, co obnáší výchova štěňátka a má na to dostatek času a trpělivosti. Rodinu, která Sunnymu zabezpěčí stabilní zázemí (pejsek je závazek na 15 a více let), s dostatečným finančním zebezpečením (kvalitní krmivo a veterinární péče). Hledáme aktivní rodinu, která mu nabídne dostatek pohybu a vyžití s možností her a dalších aktivit. Preferujeme rodinu, která má zkušenosti s chovem psíků pelemene beagle a Jack Russel terrier. K malým dětem z důvodů oboustranné bezpečnosti nedoporučujeme.

Sunny se nachází v dočasné péči u Šamorína. Do domova půjde po podpisu adopční smlouvy a po úhradě adopčního poplatku. Převoz do ČR lze zajistit.

V případě zájmu o některé ze štěňátek, prosím pište nebo volejte na tel. 723 728 323.