Pohlaví

Pes

Věk

16 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 16 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Ústecký
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín

Podrobný popis

Evidenční číslo:6563
Místo nálezu:Želenice
Rasa: nejspíše kříženec německý ovčák
Věk/pohlaví: asi 14 let starý, pes
Váha: při příjmu 28 kg
V kohoutku: cca 60 cm
Původní čip: nenalezen, čipován v útulku
Kastrování: ano útulkem
Odblešení, odčervení: ano útulkem Očkování: vzteklina a DHPPi
Adopční poplatek: 1000Kč
 
Informace: Když se dostal Erik do útulku, jeho majitel byl znám ale nakonec se ho zřekl. Žil venku na řetězu bez pohlazení a občas se mu podařilo utéci. Byl zanedbaný a bohužel neměl hezký život a nic hezkého nepoznal. Na svůj věk je aktivní a hravý pejsek plný života a optimismu. Erik má přesto rád lidi ale nejvíce však dobré jídlo, pro které by se snad přetrhl a je zapotřebí si před ním hlídat kapsy a ruce. Má rád pohlazení, ale jiné manipulaci se spíše vyhýbá a nemá ji rád. Pokud se mu něco nelíbí, neváhá kousnout a proto je potřeba být opatrní a obezřetní. Podstoupil kompletní veterinární prohlídku, kde jsme očekávali horší zprávy zejména RTG. Ukázalo se však, že Erik je zdravý jako ryba - krevní testy a RTG dopadly dobře. I když Erik kulhá na zadní nohu a má už požehnaný věk, kostičky v jeho těle jsou v pořádku a na svém místě. Uvítá domov, kde by měl prostor na zahrádce, zateplenou boudu či kousek místečka v teplém baráčku. Není vhodný k dětem a zřejmě asi ani k jiným psům. Na veterině byl kastrován, byly mu vyčištěny zuby a odstraněny bradavice. Jeho původní jméno bylo Rex.
 
Podmínky adopce najdete zde:
http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak
 
Noví majitelé jsou pečlivě vybírání a pejsek nemusí být vydán i po splnění adopčních podmínek.
Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy).
Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků" či na našich oficiálních webových stránkách www.utulek-jimlin.cz
Pejsek je vždy čipovaný, očkovaný a odčervený.
Volat je možné od 8 do 18:00 na tel: 604 451 258
 
Foto: Lucie Zahradníčková
 
Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete.