Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cool Critters z.s.
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Podmínkou adopce je podepsání adopční smlouvy. Napište nám prosím email na adresu hello@coolcritters.org a vyplňte Adopční formulář, který naleznete zde: https://forms.gle/kg855WvLQTwZXPX4A . Kvůli momentální situaci Vám nejsme schopni odpovídat na telefonáty. Je nutné si před návštěvou domluvit konkrétní den a čas, kdy dorazíte (domlouvá se po vyplnění adopčního formuláře). Děkujeme za pochopení.

Chewie, pes, kříženec, přibližně 6 a půl roku let starý. Je očkovaný, odčervený, ošetřený pipetou proti vnějším parazitům, kastrovaný a čipovaný. Menší střední velikost, 13 kg.

Chewie je pro nás výjimečný pes. Když Chewie přijel do azylu, rychle jsme si všimli, že je jiný. Chewie se točil dokola a honil se za svým ocasem. Doufali jsme, že jeho chování bylo způsobeno jen počátečním stresem, protože byl v našem azylu nový, ale Chewiemu byla diagnostikována OCD, nutkavá porucha chování.

Řekli nám, že se jeho stav nikdy nezlepší, ale panečku, to se mýlili! Chewie je u nás už skoro dva roky a od té doby se hodně změnil! Je teď mnohem klidnější a mnohem méně se točí za ocasem. Všimli jsme si, že Chewie se točí hlavně jen tehdy, když se nudí nebo když je čas krmení. Asi nemůžeme čekat absolutní zázraky, takže si nemyslíme, že tohle chování někdy úplně zmizí, ale Chewie je na velmi dobré cestě!

Kdykoli je bez dozoru, musí nosit límec, ale je na něj zvyklý. Chewie se chová s límcem i bez něj úplně stejně a nemá žádné problémy, když mu límec nasazujeme.

Chewie je opravdové zlatíčko. Miluje lidi nade vše. Není dospělého ani dítěte, které by Chewie neměl rád. Prostě všechny zbožňuje a mazlení miluje víc než jakýkoli pes, kterého jsme kdy potkali. Když mu věnujete trochu pozornosti, okamžitě na vás skočí a žádá o pohlazení. Nejraději se o člověka otírá celým tělem, aby se s ním mohl co nejvíc mazlit. Chewie se úžasně snáší s dětmi. Výborně vychází i s jinými psy, je čistotný a umí chodit na vodítku. Je vždycky veselý a na procházkách je to opravdový dobrodruh.

Chewie může žít uvnitř v domě i venku v kotci. Hledáme pro něj páníčky žijící na venkově se zahradou, kterým nevadí, že se Chewie tu a tam trochu prožene za svým pahýlem ocásku. Byl by to jeho první domov v životě.

Co v Chewiem získáte: Věrného společníka, který bude neustále připraven na mazlení, vždy šťastného psa, který si užívá každou minutu svého života, psa, který dobře vychází s ostatními psy a který dobře vychází i s kočkami.

Víme, že s Chewiem to není snadné, a nevzdáváme se naděje, že i on najde ten pravý domov. Rozhodně si tu šanci zaslouží. Dejte nám vědět, jestli nechybí právě vám ❤