Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Sindy je 10letá kastrovaná kříženka, možná teriéra. Váží 11 kg a měří 39 cm v kohoutku. Sindy je milá, mazlivá a přitom stále velmi aktivní fenečka. Má ráda lidi a děti obzvlášť. Bez problémů vychází s pejsky, fenkami, kočkami. Je také velmi hravá, poslepu najde skákající tenisák a miluje přetahování. Sindy je bohužel diabetička – dennodenně se jí musí píchat inzulín v přesnou hodinu ráno a večer a k tomu musí dostat své speciální veterinární granule. Pokud se dlouhodobě dodrží tento režim, je bez obtíží a není nijak limitovaná, chodí na dlouhé procházky a je jí dobře. Horší je, když někde pozře, co nemá – myš, kočičí hovínko… Také se musí dávat pozor, aby se nezapomnělo jídlo na stole – skočí na stůl nebo se vloupá do odpadkového koše a rovnováha hladinu cukru je rázem na několik dní ztracena, následuje velká žízeň a časté močení nevolnost. Sindy zkrátka potřebuje absolutní režim. Sindy se musí častěji venčit, alespoň 6x denně na vyčurání. Přestože je díky diabetes zcela slepá, nemá problém ulovit slepici, pokud by se octla volně.

Sindin majitel se s ní dostavil k veterináři, když se u ní objevily obtíže. Po sdělení diagnózy řekl, že to nebude řešit a trval na euthanazii. Sindy se dočasně ujal pan veterinář, s tím, že jí vyhledá náhradní domov, ale delší dobu o ni nikdo neprojevil zájem a tak ji předal 18. 3. 2022 k nám.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: http://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.