Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Praha
Akt. umístění: Leopard v nouzi

Podrobný popis

Jméno: Pluto
Věk: 1,5 roku
Velikost: kříženec luisiánského leopardího psa, střední – 23 kg, výška v kohoutku cca 55 cm
Snášenlivost: nedoporučujeme k ostatním zvířatům ani dětem
Nachází se: Praha
Kontakt: Mirka 725 542 000, FB Mirka Milojković

Pluta jsme převzali do péče z útulku. Potřeboval sucho, teplo a hlavně lidskou společnost. Jeho předchozí minulost neznáme, byl odchycen jako toulající se pes. Předpokládáme že jeho předchozí život před útulkem mu vnutil samostatnost a zahltil ho stresem, jeho reakce jsou někdy překvapivé, neváhá použít vrčení i kousnutí k prosazení své vůle. Hodí se pro zkušené chovatele, nejlépe pro někoho, kdo s podobně poznamenanými psy má zkušenosti. Potřebuje pána, který rozumí řeči těla psů a psí psychice a ve výchově umí být důsledný.
Vyžaduje pohyb. Jsou pro něj vhodné veškeré typy pohybu od běhání při kole až po horské túry. Je vhodný i pro psí sporty jako je agility. Je upotřebitelný i jako pastevecký a honácký pes, ale i jako lovec drobné zvěře a hlídač. Může se stát, že pokud nebude mít dost pohybu, bude utíkat a lovit zvěř.
Pluto je velmi chytrý, učenlivý a spolupracující. Miluje kontakt se svým pánem, je mu pořád v patách, rád si hraje a mazlí se.
Jeho hygiena a chůze na vodítku je bez problémů. Pokud tedy hledáte oddaného, věrného, hravého, milujícího a velmi inteligentního parťáka, tak už nehledejte. Pluto je pes přesně pro Vás. Hledáme pro něj pána s velkým P – důsledného a aktivního. Preferujeme pro něj domov v bytě či domě s dobře zabezpečenou zahradou. Jednou z podmínek adopce jsou minimálně 2 návštěvy Pluta v jeho dočasném domově, abychom poznali, zda se k sobě hodíte.
V počáteční době sžívání se s novým pánem není vhodná přítomnost jiného psa, zvířete nebo dítěte v rodině, po úspěšném začlenění to nebude problém.
Pro tuto dobu zajistila naše z.s. pro Pluta, v případě zájmu nového pána, spolupráci s trenérem E.M. Baco.
Zdravotní stav – Pluto je alergik. Ještě se nepodařilo odhalit na co je alergický, i toto může být důsledek stresu. Aktuálně baští hypoalergenní veterinární granule a budeme pokračovat s vylučovací metodou.
Do nového domova půjde odčervený, očkovaný, kastrovaný a čipovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.

Zdroj a více info: https://www.facebook.com/media/set/...