Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Studénka
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 10.03.2019
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

JULINKA KONEČNĚ MŮŽE DO NOVÉHO DOMOVA

Mysleli jsme, že Julie nikdy nebude k adopci, ale u Julči došlo ke změně :-) Ze psa, který neměl dobré vyhlídky, je najednou, díky operaci, pes téměř zdravý. Jen s omezeními.
Najdeme pro Julču domov přesně na míru? U někoho svědomitého a podobně naladěného?
Julie je po náročné operaci. Její dutinu hrudní odděluje od té břišní nový materiál-“síťka”. Ta zajištuje, aby se orgány z břicha už nedostaly dírou v bránici do hrudníku a naopak. Tato síťka se nesmí porušit (Julie nemá skákat z výšek) a nesmí se nijak infikovat (Julči nesmějí hnít zuby, jakákoliv rána by měla dostat atb krytí, jakékoliv podezření na zánět se musí řešit hned.) Případné operace jsou doporučovány v inhalační anestezii s plicní ventilaci (snad to nekomolíme).
Pokud by nastala nějaká komplikace související s předešlou operaci, Julči se zhoršilo dýchání apod, veškeré záznamy a otevřené dveře má Julie na veterině v Ostravě. Hledáme pro ni tedy parťáka, který mimo jiné bydlí v Moravskoslezském kraji a nemá problém dojet na veterinu MVDr. Rašky do Ostravy.
Do jaké rodiny by měla podle nás Julča nejlépe zapadnout? Do aktivní, milující výlety a procházky. Julča není žádný lenoch, ujde to, co běžný pes. Nejlépe by ji bylo s někým pracujícím z domu nebo na částečný úvazek. Není ráda doma dlouho sama. Psího kámoše uvítá, ale jen psa pohodáře. Ideálně většího a úplně nekonfliktního (u nás ji nejvíce sedí fena flat coated retrievera). Julča není žádná puťka, mezi psy se nebojí prosadit a jde do toho po hlavě. Při včasném přečtení situace je lehce korigovatelná slovem. Dá si říct. Nejspokojenější by byla s jedním pohodovým podřízeným psem. Julie JE KASTROVANÁ, může tedy i k nekastrovanému psovi.
Lidi má po seznámeni ráda všechny. S dětmi se často nepotkává, ale když už, nereaguje na ně nijak jinak než na dospělé. No, možná je dotěrnější.
Dříve Julču děsily rychlé pohyby, smeták, placačka na mouchy (té se lekne dodnes), nějaké prudké nečekané pohyby. Teď už je to jiné, ale s klidným srdcem se Julka nehodí k nepředvídatelnym malým dětem. A pokud ano, tak do rodiny spravedlivých pejskařů a k dětem, které ví, že pes je pes a ne hračka.
Kočky v domě snese, kočky na zahradě prohání.
Pro Julču hledáme domov přesně na míru. Na její adopci nespěcháme. Vzhledem k jejim omezením a času, který s námi už strávila, se ji budeme snažit najít někoho, ke komu zapadne jako správný kousek puzzle.
Jůlie aktuálně bydlí v Albrechtičkách (okr. Nový Jičín).