Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 4 Icon: Velký (61 cm a více)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: RTW - naše láska, jejich naděje z.s.

Podrobný popis

Beník panter je u nás už přes dva roky. Do roka s čtvrt snad 4 domovy. Poslední paní si dala radit nesmysly od nějakého chytráka a Benovo chování se horšilo. Po hladovce byl agresivní, po svalení na zem, když zavrčel na syna, udělal synovi pak to samé, žádná motivace, jen korekce a on už se preventivně krčil a čekal korekci, nic jiného. Z paní měl respekt, ale o to víc nesnášel postupně všechny a všechno. Měl s ním pracovat bývalý přítel, to nějak nevyšlo, já jsem nemohla kvůli ruce, navíc byl v zástavbě mezi domy, takže všechno špatně.

Ben je momentálně na pozemku, kde je klid, já jsem na tom o něco lépe, takže s ním chodím denně ven, občas jsme místo toho ve výběhu. Co je tady, hrozně se vyklidnil, na mě už nedělá pantera vůbec, už ví, že s ním nebude nikdo škubat a přehánět to s korekcemi, já se jim snažím vyhnout, ve výběhu ho odvolám i, když ho zaujmou psi, dokonce, když se vztekne.

Vůbec nemá tendenci jít do přeskoku a otáčet se po mně. Mazlí se uvolněně, dokonce se nechá drbat na břiše. I když se na něco rozčiluje, tak už ale přemýšlí. Je to jiné, celkové chování je jiné.

Teď už vím, že pokud by si ho vzal zkušený páníček, co by za ním jezdil, co umí být v klidu, hraje na socializaci a motivaci, nemá potřebu se psem škubat na vodítku za každou blbost, to nemá rád tedy vůbec po zkušenostech, nebude ho buzerovat přes jídlo a podobně, že by byl se svým člověkem schopen bezpečně žít.