Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 10 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Bohumín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 03.04.2021
Akt. umístění: Útulek Bohumín
Evidenční číslo: 714
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Krasavice Axa se do útulku dostala tím stylem, že ji někdo uvázal u sloupu u baru. Byl to zřejmě „velmi oduševnělý" člověk, protože fenka v té době hárala, naštěstí nebyla nakryta. Brzy nám došlo, proč Axu tento osud potkal – přišla k nám se zakalenýma očima, špatně viděla. Bylo zjištěno, že má vřed rohovky na obou očích. Mastičky a léky moc nezabíraly, proto 1. 9. 2021 proběhla operace obou očí. Před operací Axe její handicap nevadil, neomezoval ji v tom, aby byla veselá, běhala, skákala, skvěle reagovala na slovní volání či pískání. Přesto jsme pozorovali, že je neklidná, naráží do věcí. Po operaci jsme sledovali vývoj a můžeme říct, že se zklidnila. Dříve byla u vytržení z každého psa, teď už je víceméně v klidu, psího kámoše si očuchá a víc si ho nevšímá, na procházky tak může chodit i s jinými psy. Ale pořád moc nemusí některé fenky. Stále je dovádivá, miluje procházky, protože vše ráda prozkoumává. Ve velké oblibě má hračky, včetně interaktivních, ze kterých cítí pamlsky. Je hodně mazlivá a šťastná, když má po boku člověka. Hledáme pro ni vymazlený domov a lidi, kteří se jí nezbaví jen tak – v tomto případě musela z domu zřejmě kvůli zdravotním problémům. Hodí se k lidem s domkem a dobře zabezpečenou zahradou, kteří mají i dobře zabezpečený kotec. Najde-li se někdo, kdo ji bude mít doma, nebráníme se tomu, Axa se to naučí. Samozřejmostí jsou procházky na vodítku a trávení času na zahradě společně s páníkem.

-----
03-22 Axe se opět začaly kalit oči... Měli jsme takovou radost, že se její stav začal zlepšovat. Ovšem byli jsme veterinářem už zpočátku varováni, že vředy se mohou vrátit i po operaci.
 

Kříženka ovčáka, věk v době nálezu: cca 7 let, ev. č. 714. Byla nalezena bez označení čipem 3. 4. 2021 na ul. Tovární u baru Toni.

 

VIDEO najdete tady

 

V případě zájmu o adopci nás nejdříve kontaktujte přes tlačítko Poptat psa na webu, přes facebook nebo instagram.