Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 12 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Plzeň
Region: Středočeský
Datum nálezu: 06.01.2021
Akt. umístění: Psí útulek Dobříš

Podrobný popis

Po delší době hledání společného domova jsme se rozhodli, nabídnout Freddieho a Arlett odděleně, že to zvládnou máme již vyzkoušeno, Freddie byl po nutné amputaci ocasu umístěn několik týdnů mimo útulek, neviděli se a oba to zvládli dobře. Freddieho stav se stabilizoval, denně bere 1,5 prášku Cardisure ráno a 1,5 večer, na kontroly má momentálně docházet 1x za 3 měsíce. Freddie je stále aktvní, vše ho zajímá, včetně ostatních psů. Na procházkách potřebuje tedy někoho, kdo tohoto téměř 50kg hafana udrží, zároveň už ale nepotřebuje dlouhé procházky, vystačí si se zahradou a kratší procházkou 1x denně po okolí, je zvyklý být venku, ale pokud by měl přístup i do domu, určitě by za to byl rád.

-----------------

Arlett a Freddie pocházejí z opravdu otřesných podmínek - na místě bylo přes 20 psů, několik mrtvých, řada psů má hnijící zranění, všichni vyhublí, žízniví, různě poranění... Arlett, Freddie a další, kteří přežili, měli štěstí v neštěstí, teď už je o ně postaráno. Dle krevních rozborů mají oba anémii, dále byl zjištěn šelest na srdci, který se bude dovyšetřovat, Freddie má ošklivě pokousaný a hnisající čenich a nohu, oba mají silné záněty v uších a jsou extrémně podvyživení... Vypadá to, že by ale vše měli zvládnout a dostat se z toho. Arlett je 7 let, Freddiemu je 9 let. Po uzdravení bychom je chtěli co nejrychleji dát do nových domovů (mohou jít spolu - tomu bychom dali přednost, i každý zvlášť), pokud tedy zvažujete pořízení psího parťáka a zalíbili se vám/chcete jim pomoci, můžete je u nás navštívit už teď. Prošli si peklem a přežili to, zkusme pro ně najít někoho, kdo jim ukáže, že lidé nejsou jenom bezcitní a zlí.

Pokud chcete pomoci s péčí o tyto i další pejsky, budeme rádi za jakoukoliv finanční částku na transparentní účet: 2701424059/2010