Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Praha
Akt. umístění: Leopard v nouzi

Podrobný popis

 Juniho jsem před rokem adoptovala přímo z rodiny. Důvod adopce byl údajné napadení dítěte, s tím, že u toho nikdo nebyl. Měli ještě jednoho psa a nevěděli, jestli to přímo udělal Juni. S Junim jsme od začátku neměli velký problémy. Je poslušný. Tím, že jsem žila sama a on měl jen mě hodně se na mě upnul. Jezdili jsme spolu na psí tábory a cvičili poslušnost. Juni špatně odpočíval a já udělala chybu a vzala si ho do postele. Juni začal spát a začal i líp komunikovat. Jezdíme spolu mhd do práce (metro autobus) vše dobře zvládá! V práci ho mají všichni rádi a on se tam vždy těší. Nedávno jsem potkala svého nového přítele. Juni si na něj rychle zvykl a nemá problém chodit s přítelem na procházky. S jinými lidmi nikam neodejde. Pokud nejdu taky, pes se nehne a klidně by se i oběsil na vodítku. Nehne se.

Přítel má početnou rodinu a jsou tam i dvě malé děti. Začala jsme u Juniho pozorovat, že není v pohodě a že je z lidí dost nervozní pokud děti přijedou. Velikonoce jsme trávili u rodičů a Juni byl ze všeho unavený a když šel děda ustlat postel a chtěl z pod Juniho vytáhnout deku, Juni ho pokousal. Děda neměl na něj sahat a nesnažit se ho otočit na záda. Juni dědovi pokousal loket na vícero místech a tam kde se zakousl nejvíc, by měl tak dva stehy.

Naštěstí se děda rychle uzdravil, ale za 4 neděle jsme přijeli zas a přijeli i holčičky. Dostali nového křečka a pořád zlobily s tím, že ho vytahovaly. Když jsem šla pro vodítko a řekla Aničce ať počká, že jdeme s Junim na zahradu a odešla jsem, Juni jí kousl do břicha. Nekousl do krve, udělal jí otisk zubů a pořádnou modřinu. Nikdo u toho nebyl a nikdo neví co se stalo. Přítel mi to neřekl, že všichni se teď Juniho bojí. Hlavně o děti, že se to bude opakovat a stupňovat.

Juni miluje aportování, klacky, balonky,  všechno. Má problém věci pouštět, vždy se chce přetahovat, ale mě vždy vše pustí. Na začátku, když jsem si ho přivezla, nechtěl být kamarád se žádným psem. Asi na jiné psy nebyl zvyklý a všechny chtěl zakousnout. Pak nám pár lidí dalo šanci a Juni si našel kamarády. Dokonce jedné fence nosí pokaždé klacky, když jdeme na louku.  Nejdřív chce všechny sežrat, ale pak je rád, že může lítat se psy. Miluje lítání v lese. Je vždy na volno a je komunikativní a přijde na zavolání. Nemá sklony stopovat zvěř a utíkat. Musí pořád čmuchat a hledat, ale neuteče.

Nesnáší koupání venku. Do rybníka nebo do řeky nevleze a je až panický, když ho někdo nutí. Ale doma, když přijdeme z procházky špinaví, je schopný sám vlézt do vany a nechat se celý vykoupat.

Co vím od původního majitele, vyrůstal Juni na elektrickým obojku. Nevím jak ho používal. Bil ho i proutkem, když Juni neposlouchal. Chtěla jsem jeho strach odbourat, protože vždy když něco provedl, otočil se na mě a čekal ránu. V tom jsem asi udělala chybu, že když jsem odbourala trest, nepřišla pevná ruka a Juni toho začal zneužívat.

Myslím si, že když by si Juniho vzal někdo s pevným vedením a nedal mu moc prostor na přemýšlení, bude úžasný. Juni nesnáší agresivní chování od lidí a čím větší silou se do něho jde, tím stupňuje svojí obranu.

 

Karolína Hamzová - 734436796