Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Cibela z.s.

Podrobný popis

malý kříženec, pes, narozen 6/2012, KASTROVANÝ, č. mikročipu ..........

Žolík se k nám dostal spolu s 5 dalšími pejsky od majitelky, která již není schopná ze zdravotních důvodů se o pejsky starat.

Žolík je 8-9 kg velký pejsek. Je to mazel nejvyššího kalibru a malý závisláček. S ostatními pejsky vychází dobře. 

Bohužel Žolík měl několik zdravotních problémů. S některými jsme ještě mohli něco dělat, s některými bohužel již ne. Tak tedy: Pejsek má ochrnuté zadní končetiny, není proto schopen chůze, ale pohyblivý je až dost :-) Venku se krásně naučil na psím vozíčku, jak kdyby na něm byl odjakživa. A doma se pohybuje tak, že zadní část těla tahá pod nebo za sebou. S ochrnutím se bohužel také pojí inkontinence - v podstatě mu pořád moč odkapává. Což není sice nic dobrého, na druhou stranu se to dá bez problémů vyřešit plenkou a ideálně také ručním vymačkáváním močového měchýře (to je dobré nejen proto, že pak není spotřeba plenek velká, ale i proto, že se močový měchýř vyprázdní úplně a netvoří se tam bakterie jako když je neustále plný). Se stolicí to bohužel tak snadné není - částečně jde také trus vymáčknout, ale spíše je to o tom, správně načasovat doby venčení, krmení atd. To jsou 2 zásadní problémy, které nezměníme.

A teď informace o tom, co se povedlo vyřešit. Žolík měl velkou anální kýlu, což bylo na první pohled patrné, jelikož u konečníku měl velkou bouli, kde se mu hromadil trus. Anální kýlu má již odoperovanou, stehy jsou již také vyndány. Dále měl zvetšenou prostatu, takže při operaci kýly byl rovnou vykastrován. Dalšími drobnostmi byly bakterie v moči a svrab v uších - již přeléčeno.

Ačkoli je péče o takového pejska náročnější, není nemožná a Žolíkův optimismus a radost ze života Vám tuto péči tisíckrát vrátí. Hledáme pro něj tedy extra hodného a trpělivého pečujícího majitele ideálně s domečkem se zahrádkou (kde musí být pejsek pod dozorem), ale může být i byt. Ostatní zvířata (pejsci, kočky, hlodavci) nejsou překážkou, jelikož Žolík je opravdu snášenlivý s každým.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)