Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Bochov
Region: Karlovarský
Datum nálezu: 01.04.2019
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín
Evidenční číslo: 5882

Podrobný popis

Evidenční číslo: 5882
Místo nálezu: Bochov
Rasa: německý ovčák
Věk/pohlaví: asi 8 let starý pes
Váha při příjmu 29 kg; 2021 - 33.5 kg
V kohoutku cca 61 cm
Původní čip: nenalezen, proto aplikován útulkem
Kastrován: Ano
Odblešení, odčervení: Ano útulkem
Očkování: vzteklina a DHPPi útulkem
Adopční poplatek: 1000,-Kč


Informace: Ares je překrásný kříženec německého ovčáka, který byl nalezen vyčerpaný na silnici v obci Bochov. Pro agresivní chování musel být do útulku převezen v sedaci. Jeho život musel být plný smutku, násilí a povelů. Domníváme se, že se k němu člověk choval velmi špatně, proto lidem přestal důvěřovat. První týdny byl v útulku velmi vystresovaný a nechtěl k sobě nikoho pustit. Jeho chování bylo v určitých případech velmi agresivní a na člověka dokázal bez váhání zaútočit. Jak plynul čas, Ares nám otevřel své srdce a při dodržení pozitivního přístupu se s ním dá domluvit. Byl problém i v manipulaci, hlavně v oblasti krku, proto se nejdříve musel vodit ven na dvojité smyčce. Postupem času si zvyknul natolik, že mu mohl být nandán obojek a mohl tak pohodlně chodit na procházky. Dodnes je na krk citlivější, ale od lidí, které má rád si už nechá líbit cokoliv.

Má moc rád pamlsky a snaží se za ně plnit povely. Chodí moc rád na procházky s lidmi, které zná. Na vodítku chodí krásně a je radost si s ním někam vyrazit. Ostatních psů si už příliš nevšímá, pouze když mu nějaký není sympatický, tak ho na dálku vyštěká. Chodí na procházky i s některými fenkami a je s nimi naprosto nekonfliktní, ba naopak, když je fenečka moc „hrrr“, tak se kouká klidit z jejího dosahu. Už má rád svůj klid.

Ovšem, co miluje, jsou jeho hračky. Chodí po svém kotci a ukazuje vám, jakou super hračku zrovna má. A ač by to do něj málokdo řekl, miluje také mazlení a drbání.

Doporučujeme ho pouze ke zkušenému člověku, který by s Aresem pracoval pozitivním přístupem a získal si jeho důvěru. Nedoporučujeme ho k dalším zvířatům. Bude to delší cesta, ale věříme, že někde existuje člověk, který mu ukáže, že se nemusí bát. Nový majitel bude muset Arese několikrát navštívit, aby si na něho zvykl.

Ares je pan pes, který by si zasloužil prožít podzim svého života ve svém domově.

V roce 2021 proveden RTG – anatomicky větší srdce bez šelestů, dobré lokty, jedna kyčel 2 a druhá 0, náznak spondylózy na jednom obratli.

Podmínky adopce zde: http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak

Noví majitelé jsou pečlivě vybírání a pejsek nemusí být vydán i po splnění adopčních podmínek. Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy). Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků" či na našich oficiálních webových stránkách www.utulek-jimlin.cz. Pejsek je vždy čipovaný, očkovaný a odčervený. Volat je možné od 8 do 18:00 na tel: 604 451 258

 

Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete.