Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí útulek Chomutov a Jirkov

Podrobný popis

I v Chomutově máme již několik měsíců po našem hlídači Leonkovi hlídače nového a stal se jím Méďa, tudíž ani on není k adopci. Prošel několika nevydařenými adopcemi a vystřídal dva útulky, na konec se jeho domovem stal útulek, kde je zvyklý a bere to zde jako svůj domov.

 

 

Méďa má bohužel smůlu. Před časem byl v útulku Jimlín, kde byl po sléze adoptován. Bohužel se v novém domově nesnesl s původním psem, tak ho náhradní majitel podaroval. Tam mu to bohužel také nevyšlo a skončil u nás v útulku, poté co se potuloval sám ve městě. Zřejmě těm lidem utekl, protože se jedná o útěkáře. Méďa je zlatý pes, ale v době kdy je sám snaží se z pozemku utéct. To je jeho hlavní problém a důvod proč putuje z ruky do ruky. Doufáme, že konečně najde domov, kde ho dobře zabezpečí a budou si cenit tak úžasného společníka a nikdy ho pryč nedají. Poté, co se dostal k nám poprvé cca před rokem a půl byl celkem rychle adoptován. Cca za rok od adopce se dostal zpět do Jimlína, kde byl úplně původně. Útulek kontaktoval původního člověka, který si ho tam vzal, ale jelikož ho nemohl mít kvůli již zmíněnému druhému psovi. Dostal se opět k nám. V té době(květen 18) se k nám Méďa dostal ostříhaný s lvím sestřihem. Nyní je to již chlupáč a dělá čest svému jménu. Po umístění psa jsme kontaktovali rodinu, která si ho zde adoptovala před rokem a půl, kdy se do našeho útulku dostal poprvé. Psa si sice odvezli, ale uběhli tři měsíce a Méďa je opět zpět z důvodu častých útěků. Je to suveréní pohodář, kterého nic nerozhází a je to šťastný a spokojený pan pes, nicméně časté přesuny z místa na místo mu určitě neprospívají. Potřeboval by najít již trvalý domov s velmi dobře zabezpečenou zahradou. Pokud by se našel někdo, kdo ví, co obnáší chov tak velkého psa v bytě, nebudeme mít problém ani s touto variantou. Méďa je klidný a zbytečně něšťěká, takže při dlouhých procházkách by si na život v bytě jistě zvykl. Potencionální zájemci ale musí počítat s velkým množstvím chlupů. Méďu nedoporučujeme k jiným psům, s fenkou se snese bez problému.

Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je potřeba platný OP, vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel., 732248960