Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 12 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Teplice
Region: Ústecký
Datum nálezu: 21.07.2017
Akt. umístění: AniDef - útulek Žim
Evidenční číslo: 201792

Podrobný popis

Ahoj lidi.
Pokud znáte Anidef, znáte určitě i mě. Jmenuju se MAX a jsem tady v Žimu vlastně už takovej maskot. V červenci to budou dva roky, co mě odložili do útulku a já tu pořád ještě tvrdnu v kotci.
Víte, já mám v sobě vlka. A tenhle vlk ve mně má fakt strach. Bojí se lidí, bojí se doteků, bojí se i o svoje jídlo. No a když se cítí ohroženej, tak kouše. Vždycky se ho snažím krotit, protože kousat nikoho samozřejmě nechci, a musím vám říct, že v poslední době se mi to dost dobře daří. S holkama v útulku jsme si stanovily jednoduchý pravidla, a když se dodržují, svět je najednou krásnej a vlk se přestává tolik bát. To se pak s lidmi rád pomazlím, za pamlsky předvedu i nějaký psí kusy nebo běhám pro míčky.
A ačkoliv mám holky odsud fakt rád, ještě radši bych měl konečně svůj vlastní domov. Byl bych vděčnej za zahradu, kterou bych mohl hlídat a rozumného páníčka nebo paničku, který by se ke mně chovali hezky. Už mám půlku života za sebou, nechci tu druhou půlku koukat zpoza mříží na všechny moje psí kámoše, jak postupně odcházejí s novými pány… Nechci být maskotem útulku. Nechci tu zestárnout. Já chci ještě žít!

Max byl přijat do útulku v červenci 2017 po zemřelém majiteli. Je to krásný a statný kříženec Československého vlčáka, 7 let starý. Byl zvyklý na svou zahradu a zateplenou boudu. Je to pes pro zkušeného člověka, bohužel se při nesprávném přístupu projevuje agresivně a jeho útoky jsou velmi tvrdé. Svou misku s jídlem si hlídá obzvláště. Na ostatní psy reaguje vesměs dobře, fenky má rád. MAX se postupem času díky pozitivnímu přístupu dostal do psychické pohody a v prosinci 2018 absolvoval vánoční focení "svou ošetřovatelkou" Dominikou, které důvěřuje. Ušli spolu opravdu velký kus cesty a MAXe můžeme konečně prohlásit za "adoptovatelného", samozřejmě pouze velmi zkušenému člověku, který za ním bude docházet a pomalu získávat jeho důvěru a bude pokračovat ve výcviku pozitivními metodami. Člověku, který bude mít na paměti, že pokud MAX znejistí, umí tvrdě zaútočit.
Album Maxe zde: https://www.facebook.com/pg/utulekzim/photos/?tab=album&album_id=1754129224879916#. Do adopce odejít může, ale pouze k člověku se zkušenostmi s náročnými psy. Navíc před adopcí bude nutné postupné seznamování s Maxem v útulku pod vedením ošetřovatelky, která s ním pracuje. Max je očkovaný, čipovaný, odčervený, odblešený a kastrovaný. Kontakt: 736 769 601

Videa MAXE najdete na našem fb