Marty - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: ZASTAVME UTRPENÍ – spolek za práva zvířat  a etické zacházení s nimi.

Podrobný popis

Marty je úžasný vděčný parťák, kterého jeho původní rodina nikdy nevnímala jako člena rodiny a živého tvora, který má své potřeby. Nevěděli ani, že jde o rasu Tibetský teriér pro ně to byl jen kříženec.

Přes velikost pouze 31cm v kohoutku a váhu při příjmu 7,60kg nyní 9,60kg byl celý svůj život u nezateplené boudy a poslední roky na krátkém sotva metrovém řetězu, protože to prý není pes domů a utíká a kdo by neutíkal z takových podmínek, kde na něj nikdo neměl čas k tomu řetěz a jako krmení ty nehorší marketové granule. I kontrola KVS shledala nevyhovující podmínky včetně boudy a doporučila, aby se Martyho vzdali. 

Nakonec si rodina uvědomila, že Martymu nemohou nabídnout víc a ještě předělávat oplocení by bylo více náročné, takže se rozhodli Martyho vzdát ve prospěch našeho spolku. Za což jsme opravdu rádi, protože život na řetězu, nebo v kotci si nezaslouží žádný pes... Bohužel původní domov, který jsme měli slíbený u seniorů ze zdravotních důvodu v rodině nevyšel. A tak Marty putoval k nám.

Přesto, že mi původní majitel tvrdil, že je k cizím lidem nedůvěřivý, strašil že může kousnout a také, že by Martyho domů nikdy nevzali, protože by vše značkoval a zničil, vůbec neměl pravdu.

Většina takto smýšlících lidí totiž své psy vůbec nezná. Marty byl od začátku kamarádský, vděčný a doma nejen, že neničí ale ani neznačkuje a naopak, užívá si že může spát na měkké posteli, být konečně s lidmi a ne sám.

Je to umazlený brouček, který na nás visí nejen očima, ale i tlapkami a stále se tlačí pod ruce, aby dostal to co roky postrádal, pozornost, hlazení a kontakt s lidmi, které má rád.

Vzhledem k tomu v jakém stavu byla jeho zanedbaná, slepená srst močí i exkrementy kolem zadku, bylo nezbytné stříhání úplně na krátko, ale při vědomí by to nešlo, proto jsme spojili kastraci se stříháním ještě když byl v anestezii.

A co pro Martyho hledáme? Teď když víme jaký je Marty akrobat, když jde o ploty bylo by ideální bydlení v bytě, nebo domek s betonovou zídkou kolem zahrady či dvora. Může jít k aktivním seniorům, ale také k rodině s dětmi školního věku. 

Se psy a fenkami při venčení nemá problém a nevšímá si jich, mohl by být i s nekonfliktní fenkou, ale chce to seznámení jak si budou rozumět. Co se týká koček zatím nevíme. Jinak je zdravý, vitální, hravý, očkovaný i čipovaný.

Zájemci prosím pište SMS odkud jste a co můžete Martymu nabídnout na tel číslo psího domova 773797617 ozvu se. Nacházíme se v Olomouckém kraji a psy si do adopcí vozíme.

Preferujeme Olomoucký Jihomoravský a Moravskoslezský kraj