Sára z Boudy ❤ - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

11 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 11m Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouda

Podrobný popis

Sára

Sára, cca půlroční psí mladá slečna, si za svůj život už stihla prožít nejedno peklo. Pochází z romské osady na východním Slovensku a bohužel se tam dostala do opravdu nelítostných rukou. Ocitla se mezi nesprávnými lidmi, kteří ji nejspíš od malého štěňátka hodně týrali, bili a trýznili. Kůže na její hlavě je vinou úmyslných zranění špatně srostlá, na videu si můžete všimnout její zdeformované hlavičky a jizev... Ocásek má divně krátký, jakoby jí ho někdo surově zkrátil... Nechceme ani pomyslet na to, co si holčička musela prožít... 

Nějak nám to hlava nebere. Opravdu existují na světě lidé, kterým přináší potěšení fyzicky a psychicky týrat nevinné zvíře? 

Sářina chůze je jakoby potácivá, když se chce podrbat, musí si lehnout. Její pohyby jsou často nekoordinované, občas se překulí nebo spadne, její tělo nedrží stoprocentní rovnováhu. Přesto všechno však holčička neztratila chuť žít! 

Když se dostala k nám, neváhali jsme, a hned jsme ji objednali k výbornému neurologovi, panu doktorovi Tomkovi na kliniku Jaggy v Brně. S panem doktorem jsme dopodrobna probrali její stav, a pan doktor usoudil, že je magnetická rezonance momentálně zbytečná, jen by potvrdila to, co lze na Sáře vysledovat pouhým okem. 

Sára má poškozený mozeček a pohybová centra. Což způsobuje její částečnou nestabilitu při pohybu a nedokonalé držení rovnováhy. 

Ale naštěstí ❤ velký mozek zůstal neporušený. To je vidět hlavně na tom, že je Sára moc chytrá, uvědomuje si svůj handicap velmi dobře a bude schopná do jisté míry fungovat jako normální pejsek. Přes své ošklivé zkušenosti nezanevřela na lidi a umí se správně radovat z každého nového člověka - avšak potom, co si jej důkladně očichá a prozkoumá. 

Sára hledá ten nejlepší domov. Rodinu, která ji nebude jen litovat, ale přijme ji bez výhrad mezi sebe jako plnohodnotného člena. Která jí bude každý den ukazovat, jak může být život nádherný. 

Hledáme jí bezbariérové bydlení a rodinu, která s ní bude chtít pracovat na rehabilitaci a posilování jejího tělíčka. Která bude brát ohled na její handicap a přitom ji bude milovat tolik, že to Sáře vynahradí její neslavný začátek života. 

Sára nemá problém s jinými pejsky, hodí se i k dětem. 

Pokud se vám Sára líbí a chtěli byste se ucházet o její adopci, vyplňte prosím co nejpodrobněji tento dotazník pro zájemce: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHhlxlBgHiHy5UoBVdURkOp6oK6Lg9f-5rTCbuFifp2yqNCA/viewform?usp=sf_link.

Půjde do nové rodiny po podpisu adopční smlouvy a uhrazení paušální náhrady nákladů spojených s péčí o psa ve výši 3.900 Kč. Nachází se nedaleko Ostravy. 

SÁRA HLEDÁ DOČASNOU PÉČI!