Quido - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Byšice
Region: Středočeský
Datum nálezu: 05.05.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 72/23

Podrobný popis

Quido

Evidenční číslo 72/23, nalezen 5.5.2023 v obci Byšice

Plemeno: kříženec zřejmě thajského ridgebacka a bull plemene (pitbull, staford?)
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2022
Datum nálezu: 5.5. 2023
Velikost: velký

POKUD MÁTE O QUIDA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

POUZE PRO opravdu zkušené jedince, kteří umí pracovat s takovým typem psa. U Quida se začala projevovat "přenesená agrese" a bohužel se stupňuje. Je potřeba si o takovém typu problému nejprve dost zjistit, uzpůsobit výchově i podmínky, kde by žil a až poté nás kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

Obrovská síla, zápal, touha a tvrdohlavost. To jsou první slova, která nás napadnou, když na Quida pomyslíme. Jedná se o nádherného křížence, opravdu pastva pro oči. Navíc poměrně originál, těžko najít takového druhého. ;-) Ovšem jak všichni jistě moc dobře víme, nelze se řídit vzhledem, ale hlavně povahou.

Quido bude potřebovat člověka, který má dostatek zkušeností s plemeny typu bull a obecně s (pře)výchovou psů. A kvůli jeho síle a velikosti je vhodný jen někdo, kdo je fyzicky schopný takového psa udržet a zvládnout v jakékoliv situaci. (I sebezkušenější mladá štíhlá cvičitelka nemá šanci ho v rozběhu udržet.) Rozhodně to není pes pro začátečníky! 

Na vodítku chodit umí, ale neskutečně táhne. Dá si říct, ale je vidět, že ho klidné chůzi nikdo nikdy neučil. Je to chytrý pes - poměrně rychle se učí a chápe, co se po něm chce. Během prvního dne se naučil přinášet míčky a před dalším hodem si na povel sednout a čekat. Poměrně dlouho vydrží i čekat, nijak si hod nevyštěkává. Moc rád tedy aportuje, přetahuje se o uzel. Je velmi akční, vyžaduje spoustu pohybu a zabavení, aby se nenudil. 

Na kočky ve venkovní voliéře se netváří úplně přívětivě, k dalšímu zvířeti tedy spíše nedoporučujeme. Stejně tak se nehodí do rodiny s menšími dětmi, či ke starším lidem. Ideální pro někoho, komu bude jediným zvířecím parťákem a budou spolu moci trávit veškerý volný čas. Jistě by ho bavili různé psí sporty, aby mohl vybíjet přemíru energie, která se v něm vždy za chvilku odpočinku nahromadí. 

Velice nerad se vrací do svého kotce a dává nám to dost jasně najevo. Je tvrdohlavý a moc dobře si uvědomuje svou sílu. Chce to nad ním mít pevnou, ale spravedlivou ruku, jasná pravidla a být autoritou. Získání si jeho respektu a důvěry bude tou správnou a jedinou cestou. 

Zatím se hledá majitel! Poté bude do nového domova bude odcházet očkovaný, čipovaný, pravděpodobně kastrovaný. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/