Jezevčík Kubíček - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat

Podrobný popis

Kubíček - krásný, opravdu krásný exemplář drsnosrstého jezevčíka. Je to šikula, venku běhá jako drak, nožičky mu jen kmitají. Doma je čistotný. Je to gaučák, ale miluje i válení se na zahradě. Gauč pod pergolou je jeho nejoblíbenější místo. Jedlík veliký mlsný. Je velmi zvědavý, akční, moc hezky se učí a vše rychle chápe. Ale jako každý jezevčík je tvrdohlavý. Když se mu něco nelíbí, tak se může ohnat. Rád sedí na klíně a má tendenci se upnout na svou paničku. Už o jednu přišel, tak se bojí, aby o ni nepřišel znovu. Rád si hraje a je to mazel největší, moc se mu líbí, když ho drbete. Svůj pelíšek si hlídá, ale nejvíc se mu líbí v posteli s vámi. Malé fenečky mu nevadí, k těm se přitulí, velkých se ze začátku bál, ale když si zvykne, tak je s nimi kámoš a všude za nima utíká a všechno kopíruje podle nich. Nemá rád kočičky a prohání je.
Na procházce se snaží být v čele. Na vodítku pořád hrozně táhne, to se nám nedaří odbourat. Takže chodí na dlouhém vodítku (stopovačce) a trénujeme přivolání. Ještě to chce čas, ale už to začíná chápat. Jde mu zůstaň a čekej, ke mně tak až na několikáté zavolání. Rozejde se k nám a jako by po pár krocích zapomněl, tak se otočí a zase pryč. Musíme povel opakovat, to pak jde. Hodně pozoruje velké psí chrtí holky paní pěstounky, tak se zlepšuje, že všechno dělá podle nich. Na procházkách toho ujde čím dál více.

Kubi prodělal operaci páteře (plotýnky), proto má na fotkách vyholená zádička. Už je v pořádku, nemá žádné následky, jen nesmí chodit po schodech a skákat (na postel, na gauč, ....).

Kubíček - deset let, 9kg. Je očkovaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný.

Na svůj nový domov čeká v Opavě, tel.: 731 089 709 - pište nejprve sms.

Zájemci o adopci pište si o adopční dotazník na docasnapece@seznam.cz.

Adopční poplatek 1000 Kč.