Kulíška - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

13 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 13 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Kolešov
Region: Ústecký
Datum nálezu: 24.01.2014
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín
Evidenční číslo: 4185
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Kulíška(č.4185), nejspíše kříženec, asi 2-3 roky stará fena, v kohoutku cca 49 cm, dobrý zdravotní stav, uvázána bez jídla na sešroubovaném řetězu, po odstěhovaných spoluobčanech. Při venčení si chce hrát a mazlit se, kontakt s člověkem vyhledává. Pejsky si vybírá. Na vodítku chodí dobře. Vhodná k domku se zahrádkou s teplým zázemím a dobře oploceným pozemkem. Provedeny krevní testy - vše v normě. Vykastrována útulkem.


Čas od času v útulku zůstává nějaký pes dlouho a nikdo, kdo ho zná, nechápe proč. Osazenstvo okolních kotců se střídá, psi odcházejí do nových domovů, na jejich místo přijdou další a zase si je odvádí nový majitel, jen jeden zůstává a marně vyhlíží někoho, s kým by mohl také odejít. Přitom ti druzí byli podobně velcí nebo malí, podobně chlupatí nebo hladkosrstí, s podobnou povahou, psi i fenky, ale z neznámého důvodu upoutali pozornost zájemců víc a tak nezbývá, než dál čekat. 
To je případ Kulíšky. Je to asi 4letá fenka většího vzrůstu, kříženec mnoha ras, jednou z ní byl možná erdelteriér, výsledkem je zajímavý , trochu rozčepýřený vzhled, který se zas tak často nevidí. Do útulku se dostala v lednu 2014 poté, co se její majitelé odstěhovali a nechali ji napospas osudu. Byla přivázaná na dvoře na řetěze, který byl z jedné strany přišroubován k trámu a z druhé k obojku, nebylo ho možné odepínat. Kulíška tak na něm pravděpodobně strávila větší část života. 
Nijak ji to ale nepoznamenalo. Naopak, jakoby se snažila dohnat roky samoty a nezájmu. Je velmi přátelská, mazlivá, vyloženě vyhledává společnost lidí a užívá si ji. Lásku a péči po svém vrací, každý, kdo vejde do jejího kotce a skloní obličej jí nadosah, musí počítat s tím, že bude láskyplně a důkladně olízán. Vůči ostatním psům se projevuje až trochu žárlivě, chce mít své lidi jen pro sebe. Kulíška byla v útulku kastrovaná, díky tomu a nedostatku pohybu se začala poněkud zakulacovat, prospěl by jí výběh na zahradě nebo delší procházky, aby se zase dostala do formy. Procházky miluje, s chutí se válí v trávě a obíhá kolem venčitele, vyzařuje z ní radost, že je venku a že se jí někdo věnuje. V bytě patrně nikdy nežila, když se však byla stříhat, nějaký čas v něm strávila a chovala se způsobně. Nejlíp by jí bylo v domku se zahradou s přístupem do tepla, má srst, která jí umožňuje být celoročně venku, ale potřebuje možnost vstupu dovnitř a kontaktu s lidmi, určitě to není pes do venkovního kotce, samoty už si užila dost a je z ní nešťastná. 
Po již zmíněném stříhání, které zvládla bez problémů, se z Kulíšky stal zcela jiný pes. Její normální, rezavě hnědá barva srsti se zkrácením změnila na stříbřitě šedou. Nový majitel se tedy může rozhodnout, jestli jí ponechá přirozený drsnosrstý vzhled, nebo jí pořídí moderní sestřih. Může to také střídat a mít v zimě psa rezavého a v létě šedého. 
Kulíška nemá ráda malá zvířata a malé psy, doráží na ně a snaží se je ulovit. Možná jsou to lovecké geny po některém z předků, možná vzpomínky na to, jak byla uvázaná a kolem ní se volně pohybovala drobná zvířata, ale byla by vhodná do rodiny, kde se jiná zvířata nevyskytují. Nedoporučuje se ani k malým dětem, je to typ psa, který vás poběží přivítat a nevšimne si, že prošel šípkovým keřem, natož, že v cestě stojí dítě, mohla by je tedy nechtěně porazit. 
Opravdu se nenajde někdo, komu doma na kousku zahrady chybí pes, nemá malé děti ani domácí zvířata? Jsou to tak vážné překážky, aby Kulíška trávila už druhý rok v útulku? Ale možná si jen musí počkat na toho pravého páníčka. Nejste to zrovna vy?


Pejsek je čipovaný,očkovaný a odčervený.Vydán bude pouze do dobrých rukou. Pro adopci si sebou vezměte platný občanský průkaz vodítko a obojek.Poplatek za adopci je 600,- Kč. Stránky útulku najdete na internetu. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00 h..www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258