Karafiát - Nejmilejší kamarád ♥ - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouda

Podrobný popis

Karafiát - Nejlepší kámoš ♥

Karafiátek je náš nejopečovávanější pejsek. Několik týdnů po jeho přijetí totiž přestal ovládat postupně všechny 4 nohy, nemohl se na ně postavit, zničehonic. Okamžitě jsme nechali udělat spoustu testů a vyšetření, Karafiátek zůstal na několik dnů hospitalizován na veterinární klinice.

Diagnóza zněla akutní polyradikuloneuridita. Způsobila ji zřejmě již dříve prodělaná rickettsióza (infekce z klíštěte), a snad i reakce na očkování. Byla to velká bezmoc, ale od doktorů se nám dostalo naprostého ujištění, že Karafiátek bude běhat jako dřív, samozřejmě za předpokladu pravidelného a častého cvičení.

A tak se Karísek za cca dva týdny po propuštění z kliniky, kdy se jen plazil, dostal téměř do stavu, v jakém byl dřív. Chodí, běhá, už zvládá i schody. Ve fyzioterapii je však třeba vytrvat a nadále pokračovat, než se chlapec dostane do normálu.

Karafiát začíná hledat svou rodinu, která mu bude nápomocná a pomůže mu nasvalit jeho nožky a hlavně ho bude bezmezně milovat takového, jaký je :)

Karafiát má kolem 9/10 měsíců, váží cca 9,5 kg, je menšího drobného vzrůstu, tak akorát do postele :))

Hledáme mu trpělivou, laskavou a milující rodinu, která se s Karískem bude věnovat fyzioterapii a bude mu pomáhat dělat další a další pokroky. Rádi bychom mu našli rodinu, která má přístup na zahradu, aby Karafiátkova adaptace proběhla co možná nejvíc hladce.

Něco o Karafiátkovi z FB: https://fb.watch/jZe6JMcp5_/

Karafiát je zvyklý na jiné psy i kočky, ale pozornost člověka vyžaduje sám pro sebe, proto k jiným zvířatům jen do opravdu zkušené rodiny :)

Karafiát je očkovaný (bude potřeba zopakovat), čipovaný, odčervený, není kastrovaný. Do nové rodiny půjde po podpisu adopční smlouvy a uhrazení paušální náhrady nákladů spojených s péčí o psa ve výši 3.900 Kč.

V případě zájmu o adopci Karíska nám prosím detailně vyplňte dotazník pro uchazeče o adopci, my se Vám ozveme zpátky: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHhlxlBgHiHy5UoBVdURkOp6oK6Lg9f-5rTCbuFifp2yqNCA/viewform?usp=sf_link.