KENZO

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Mé jméno je Kenzo a jsem zcela originální krasavec, fešný kluk, co právě oslavil svůj první rok života a stále jsem nenašel své nové trvalé majitele.
Moje první rodina mě nechala růst, jak dříví v lese, ale už pár měsíců jsem u dočasné tety, kde jsem se naučil spousté nových potřebných dovedností a stále trenuju další a další. Jsem kříženec dalmatina, středně velký fešák s uhrančivýma očima a elánem na rozdávání, v každé buňce mého těla třímá obrovská chuť k pohybu a sportování, takže potřebuji opravdu velmi, velmi aktivní a trpělivé majitele.
Svoje lidi miluju a ctím, jsem věrný a oddaný parťák, který velmi nutně potřebuje zaměstnat, fyzicky i psychicky, jsem naprosto ideální týpek na sport/výcvik, Canicross, dogtreking, agility, nosework, takže kdo shání kámoše právě na tuhle zábavičku, pak jsem určitě ten pravý a na základech už velmi hezky makám.
Nemám rád nudu a tak potřebuju opravdu dostatek vyžití a práce, ideálně bych rád bydlel v domě se zahradou, se spaním samozřejmě pouze doma, jsem zvyklý na odpočinek v kleci, kde vím, že mám svůj klid a bezpečí.
Dokážu být dokonalý mazel a prima parťák na všechny možné typy aktivit a zábavy, učení a výcvik, nerad jsem sám, takže do bytu, kde bych celý den čekal na pána, se zcela jistě nehodím.
S tetou pilně pracujeme na mé, již jediné neřešti, hlídání si svého zdroje - jídla, hraček - tady je potřeba pokračovat v učení sebeovládání.
Hledám člověka, který má čas, chuť a vůli se mnou makat a získat tak skutečně skvělého psa, se spoustou energie, elánu a potenciálu, člověka sebevědomého s přirozenou autoritou, který se nezalekne drobným mušek, které ještě mám. Váš Kenzo."

Kenzo je roční kříženec střední velikosti. Je to štíhlý, atletický fešák, s obrovským potenciálem pracovat, sportovat a makat. Ač jeho bývalí majitelé zanedbali výchovu, v rukou naší dočaskářky, se z něj stal skvělý pes, s úžasnou, věrnou a oddanou povahou, předurčený k pohybu a sportování. Je to odrostlé mládě, miluje lidi a velmi se fixuje na své majitele, je ohromně učenlivý a šikovný, ovšem musí se s ním stále pracovat na upevňování povelů, hranic a především je potřeba nastavit Kenzovi jasný řád a pravidla.
Neměl ponětí, kdy je třeba přestat a zklidnit se, neuměl odpočívat a zůstávat sám. Nevěděl proč má pustit hračku a nechat si ji vzít, všechno považoval za své a zkoušel, kam mu člověk dovolí zajít, To vše je teď jinak, zlepšuje se a dělá velké pokroky, u hlídání si svých "zdrojů" se s ním musí stále trenovat sebeovládání.
Doma je zvyklý odpočívat ve své kleci, kde je zvyklý trávit čas o samotě, uvítá ale jistě majitele, kteří budou mít možnost trávit s ním, co nejvíce času.
Je to velmi inteligentní a aktivní pes, pokud se nudí, má tendence si hledat zábavu sám. Je to pes, vzrušivý na většinu podnětů, velmi motivovaný na jídlo, musí se tedy pracovat s jeho energii a ideálně ji využít správným směrem.
Uvítáme rozhodně majitele zkušenější, trpělivé, s přirozenou auritou, kteří chtějí psa na sport/výcvik, Canicross, dogtreking, agility, nosework, klidně i více věcí. Bude svému pánu jinak naprosto oddaný, s velmi pevným vztahem a Kenzo pak opravdu udělá, co mu na očích uvidí, strašně rád maká. Jen se musí kočírovat jeho energie a vzrušení a dále pokračovat i v učení zklidnění.
Spíše se nehodí k malým dětem, drobnému domácímu zvířectvu, se psy vychází dobře, rád si s nimi hraje, dovádí a řádí, může být jedináček, nebo žít s vyrovnanou, pohodovou vetší fenou.
Momentálně absolvuje základy canicrossu a velmi ho to baví.
Pujde s ním dělat téměř cokoli.
Hlavně, že se bude učit a hýbat. Není to pes na výlet jednou za měsíc. Je to pes, který potrebuje pracovat, zaměstnat tělo i hlavu, Ideální by byly již zkušenosti s výchovou akčního psa. Kenzo bude idálním sporťákem, bežcem, agiliťákem apod, svým páníčkům bude věrným a oddaným přítelem, bude k nim vzhlížet, pokud jeho výchovu nepodcení. Kenzo je odblešený, odčervený, čipovaný, očkovaný, bude kastrovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v Praze, po dohodě v dočasné péči s Bárou. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás a podmínkách pro Kenza pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo volejte tel : 602 259 705. Za fotky děkujeme moc
@petrapíšová