LAFY – VESELÝ SMÍŠEK – MILÝ RUSSELL - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Představuje se Vám Gilbert du Motier, markýz de La Fayette. Když nemáme čas na tituly, říkáme mu prostě Lafy. Je to francouzský osvícenský šlechtic, voják, generál a psí hrdina. Jako přesvědčený demokrat bojuje za nezávislost a svobodu. Snaží se prosadit venčení bez vodítka, zákaz náhubků, zavřených dveří a pamlsky v neomezeném množství pro všechny. Jeho politická kampaň je však velmi ovlivněna tím, že většinu dne jen vrtí ocáskem, relaxuje, a to nejraději v bazénku plném balónků. Už dobře ví, že budoucnost patří mladším generacím. On se tedy vidí spíše ve svém letním sídle s dobrou baštou, kapkou brendy, plyšáčkem na mazlení a hodným páníčkem, se kterým budou sledovat detektivky a občas si postěžují na mizerný výběr kandidátů při volbách.

Lafy je jako každý šlechtic trochu rozmazlený, protože nikdy nic nemusel, neznal to za branami svého panství a na všechno měl sluhy. Jenže jeho rod vymřel, a tak se ze zámku stala zřícenina a on se musí na stará kolena učit hromadu věcí. Jak si zasloužit odměnu, co dělat a co nedělat a jak se slušně chovat. Byť úplně vše asi nedožene, velkým plusem je jeho láska k člověku a veselá povaha. Stále však v jeho žilách koluje urozená a tvrdohlavá krev russellů a je potřeba Lafyho milovat pro to, jaký je, a ne ho chtít příliš měnit. Pro znalce plemene bude bonbónkem za odměnu a milým překvapením.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Hodí se do rodiny, kde bude hodně času se svými páníčky, bude mít hodně volnosti a zároveň nastavená pravidla pro spokojené fungování všech v domácnosti. Ideální pro něj bude život v domečku s oplocenou zahrádkou, ale zvykl by si i na život v bytě. Kamarádská fenečka mu bude skvělou oporou a dost možná ani hodný pes mu nebude vadit. Je to kluk, který se snaží dodržovat hygienu, ale zároveň má tendence si označit své teritorium. Předpokládáme, že v domácnosti s jiným samcem bude značkovat.

Děti ani jiná zvířata bychom úplně nedoporučili. Leda pod velmi zkušeným vedením člověka, který rozumí russellí dušičce a dokáže zajistit bezpečnost takového soužití. Na vodítku chodí krásně a má moc rád procházky.

ZDRAVOTNÍ STAV: Lafy je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově, pokud to jeho játra dovolí. Aktuálně je Lafy chemicky kastrován. Lafy bude pravděpodobně doživotně na jaterní dietě, jelikož hodnoty jater nejsou příliš příznivé. Možné vlivem jeho věku, špatné stravy v minulosti nebo nějaké otravy, to bohužel nevíme. Nový páníček musí počítat s tím, že játra bude třeba kontrolovat, ale ve štěstí jim to nijak bránit nebude.

V případě zájmu o adopci Lafyho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Lafymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat e-mail, volejte 778 465 467.

Za úchvatné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz.

www.utulektabor.cz/30j/