Vanilka - REZERVACE

Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 02.11.2022
Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Vanilka
Věk: cca 1,5 roku
Velikost: malá (3kg)
Snášenlivost: přátelská k lidem, ostatním psům i fenám všech velikostí, zvyklá na kočky
Nachází se: Ostrava
Kontakt: Daniel Cepek,volat pouze od 17:00-20:00 hod, případně pošlete SMS na tel, číslo +420 731 071 827, Facebook Danny Cepek
Vanilka-Vany-Vaňous
Fenečka, která k nám přišla z otřesných podmínek, fenečka z kauzy Vlasatice.
První dny byla neskutečně ustrašená, nedůvěřivá. Doma byla jen schovaná v přepravce a nezvládala lidský kontakt. Hygiena žádná, venku se postavila tam, kde ji člověk dal a ani se nehla. Jen se klepala a kontrolovala jakýkoliv pohyb větru. Ze začátku jí potrápil svrab v uších, střevní potíže spojené s velkou podvýživou, při příjmu měla jen 2 kg. Po patřičné léčbě je již holčička odčervená, čipovaná, kastrovaná a rozoočkovaná.
A po pár týdnech v dočasné péči?
Neskutečný mazel, vděčná za jakoukoliv pozornost, pohlazení. Venku ji vše zajímá, ale stále si hlídá svého pána. Toho, který je tady pro ní a ona ví, že se na něj může spolehnout. Prostě šťastný pejsek.
Stálo to samozřejmě hodně úsilí a práce, ale Vanilka si hodně rychle uvědomila, že ji může člověk milovat a dát ji vše, co potřebuje.
Je hrozně hodná, doma nic neničí, venku si rozumí se všemi pejsky i fenkami, není agresivní, je hravá, zvědavá. Je zvyklá i na přítomnost kočiček. Hodí se k někomu, kdo ji obětuje hodně času a veškerou svou lásku. Vanilka se právě učí základní povely a je moc šikovná a učenlivá, dochází na socializační lekce a lekce poslušnosti na cvičák, moc jí baví učit se novým věcem, je velice pozorná. Vanilka je zvyklá se 3x denně venčit, hygienu zvládá na jedničku, krásně reaguje na jméno a umí chodit vzorně na vodítku. Nedělá ji problém ani velká procházka či túra na horách (zdolala už i Lysou horu), je vděčná za jakoukoli aktivitu i na domácí “gaučing”, hlavně že má u sebe svého človíčka . Ani sprchování ji nerozhodí, několikrát navštívila i psí salon, veškerou manipulaci i jízdu autem zvládá perfektně. S dočasnou tetou chodí občas i do práce, kde se chová vzorně. Nedávno se u ní objevil zlozvyk spojený se změnou prostředí (stěhování), když páníček odejde, tak je velmi smutná, bojí se a štěká. Ale jakmile páníček přijde, zahrne ho veškerou svou láskou. Miluje škrabkání, převážně na hlavě a bříšku. Doopravdy je to neskutečný mazel, vděčný za jakýkoli kontakt s člověkem.
V noci je zvyklá spát sama v pelíšku nebo v posteli se svým dočasným strejdou.
Vanilka hledá domov pouze uvnitř, kde jí nebude vadit ani psí či kočičí kamarád, naopak parťáka velmi uvítá, avšak není to podmínkou. Hledá domov plný lásky pro svou polámanou dušičku, kde nalezne pochopení, když se první dny bude bát, ale jakmile jí lásku projevíte, vrátí vám ji stokrát tolik. Je to mladá drobounká fenečka se spoustou energie, která se však přizpůsobí režimu svého pána. Ocení jak celodenní válení na gauči, tak dlouhé procházky po boku své rodiny, hraní si či učení se novým věcem.
Do nového domova půjde Vanilka odčervená, očkovaná, čipovaná a kastrovaná po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Příjem 2.11.2022, Vlasatice