Diesel

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 22.02.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 40/23
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Diesel (Dizzy)

Evidenční číslo 40/23, odložen 26.1.2023

Plemeno: kříženec labradorského retrívra
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2015
Datum nálezu: 22.2.2023
Velikost: velký

POKUD MÁTE O DIZZIHO ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Diesel, u nás Dizzy, k nám byl přijat od majitele jako absolutně bezproblémový pes. Neustále se směje, neustále vrtí ocasem a neustále by chtěl být ve společnosti lidí. V kotci je mu moc smutno, chtěl by cítit přítomnost člověka a slyšet jeho hlas - víc nepotřebuje. I když za pořádné pomazlení/ podrbání by člověku snesl modré z nebe.

Avšak má jeden handicap - na 90% je slepý. Údajně je slepý úplně, nám se ale zdá, že maličko vidí (stíny, pohyby v těsné blízkosti, pravidelný pohyb). Ovšem ostatní smysly má perfektně vyvinuté a tak mu nevidomost víceméně život nekomplikuje. Skvěle reaguje na zvuky, slova i písknutí, velmi rychle se zvládne podle toho zorientovat a zvuk následovat. Když na něj člověk promluví, Dizík hned zvedne hlavu, zpozorní a za dalším slovem se s vrtícím ocasem vydává velkou rychlostí. No a když k vám dojde? Čistá radost a štěstí, otírá se o nohy, svalí se na záda a chce hladit bříško. 

Strašně moc by si zasloužil vlastní domov, vlastní rodinu. Na vodítku chodit umí, chodí hezky, ovšem je potřeba mu dávat nějaké zvukové signály, popřípadě ho korigovat, aby nenarážel do překážek po cestě. Na vlastní zahradě, pozemku mu postačí jen pár dní a sám si zjistí, kde co je a kam dojde.

Ideální by pro něj bylo bydlet v domu se zahradou, kde by si mohl sám chodit dle libosti a nehrozilo by mu nebezpečí nějakého úrazu. Rozhodně je ale potřeba, aby stejně tak mohl být s člověkem. Pozornost vyžaduje, opravdu mu chybí a bez ní strádá. 

Je to takový milý velký méďa, který chce být mazlen a který pro lásku a kus žvance žije.

Do nového domova bude odcházet očkovaný, čipovaný. A zcela jistě velmi natěšený.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/