MIA

Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 4 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Mia a mám toho už hodně za sebou. V mém bývalém domově jsem si prošla zdravotními peripetiemi, které byly nakonec důvodem toho, že se mě páníčci vzdali.

Dlouhou dobu jsem se doma potýkala s bolestí zad a krku, byla jsem díky tomu vystresovaná a hodně zoufalá. Po příjezdu k dočasné tetě, to se mnou šlo ráz na ráz a po pár dnech, jsem se akutně ocitla na sále, pod rukama šikovného pana doktora, který mi úspěšně operoval krční páteř, kde jsem měla dva výhřezy plotének.

Jako mávnutím proutku se ze mě stala brzy úplně jiná holka. Z vyděšené, stresované a bolavé hromádky neštěstí, která se bála každého doteku a manipulace, jsem se proměnila ve veselou, mazlivou, i když stále ještě občas nedůvěřivou a ostražitou, holčičku, co si užívá opět spokojeného života, pozornosti a kontaktu se svým člověkem.

Jako typická buldočka, miluji svou rodinu, ale s cizími lidmi jsem zpočátku trochu nesvá, sice všechny nadšeně vítám, ale mazlení a drbání si užijeme až po pomalejším seznámení.
S pejsky sice vycházím, ale vyložene je nevyhledávám, klidně budu doma jako milovaný jedináček a celou vaši lásky si nechám pro sebe. Jakmile si na vás zvyknu, budu tím nejvěrnějším stvořením, co se k vám bude v noci tulit a užívat si mazlení a drbáníčko.

Jsem moc šikovná holka, baví mě učit se nové povely, hlavně když z toho kápne něco na zub. Doma vydržím sama, neštěkám a nic neničím, ráda jezdím autem a konečně si také začínám hrát a dovádět.
Hledám milující zodpovědnou rodinu, která mi dá trochu více času na seznámení a získání důvěry, vaše Miuška."

Mia je 4 letá fenka Francouzského buldočka, která se k nám dostala od majitelů, kvůli vleklým potížím neurologického původu, kdy již současní páníčci nebyli schopni nadále řešit její zdravotní stav. Mia trpěla bolestmi zad, byla strnulá, bolavá, hůře chodila a na manipulaci, vzhledem k bolestem a diskomfortu, reagovala podrážděně a velmi plačtivě.
Po příjezdu k nám podstoupila CT vyšetření páteře, které ukázalo 2 výhřezy meziobratlových plotének, absolvovala složitou operaci páteře, která byla úspěšná a Mia se opět postupně stala spokojeným a veselým pejskem.

Stále je ale zpočátku nedůvěřivá k cizím lidem, přesto, že své dočasné páníčky již s velkou důvěrou bezmezně miluje, s novými majiteli se bude muset opět postupně seznámit a získat si jejich důvěru. Je to velmi hodná a přátelská holčička, je jistě velmi citlivá, ale jakmile si získáte její srdíčko, bude tím nejvěrnějším a nejúžasnějším pejskem, jakého jste si jen mohli přát.

Chodí již zcela bez obtíží, je veselá, hravá, kontaktní a svoje lidi nadšeně vítá, jako jen málokdo. Doma vydrží sama, je poslušná a učí se ráda nové věci, za pamlsek je schopná udělat cokoli.

Přesto, že v dočasné rodině, žije ve smečce pejsků, bude ráda za domov, kde bude jedináček, nebo třeba jeden pohodový pejsek.
Je žárlivá u jídla, ale dá se dobře usměrnit. Mia se nehodí k malým dětem, je z nich ve stresu a proto jí hledáme domov, kde bude žít pouze s dospělými lidmi, ideálně v domečku se zahrádkou, bez schodů, vzhledem k operaci, kterou prodělala.

Miuška má za sebou hodně bolestivé období, proto potřebuje velmi empatické a trpělivější páníčky, kteří na ní nebudou tlačit, dají jí prostor a čas se aklimatizovat a získat si důvěru.
Zaslouží si spoustu lásky, vlídné a laskavé zacházení a velice zodpovědný a stabilní domov.

Mia je odblešená, odčervená, čipovaná, čeká jí výhledově ještě kastrace, vakcinace, vzhledem k předchozímu stavu, odložena.

Nachází se v u Jesenice u Prahy, návštěva možná po dohodě s Monikou
na tel : 723 683 561.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, ( ideálně více návštěv), předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku.

Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz nebo tel : 602 259 705