Crash - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 26.01.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 16/23

Podrobný popis

Crash

Evidenční číslo 16/23, odložen 26.1.2023

Plemeno: kříženec středního plemene
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2014
Datum nálezu: 26.1.2023
Velikost: střední

Crash je na svůj věk velice aktivní psí kluk, který by za aportování položil život. Míčky, klacky, fotbalové balony.. cokoliv, co se nějak vejde do tlamy se dá přeci aportovat. Dlouho neměl nikoho, kdo by si s ním takto hrál a tak to teď vyžaduje dvakrát tolik. A když si dá náhodou chvíli pauzu, přilepí se na na člověka a chce drbat. Prostě a jednoduše, Crash do teď nedostával pozornost, kterou potřeboval a rozhodně si zasloužil, tak se to teď snaží všechno dohnat. 

Jeví se nám jako víceméně bezproblémový pes, který jen není rád sám. Vyhledává společnost, ať už lidskou nebo zvířecí. Nerad se nudí, potom je možné, že by začal vymýšlet cesty ven z pozemku. I proto je potřeba mít opravdu dobře zabezpečený pozemek nebo mít Crashe neustále pod dohledem, či ve společnosti jiného psa (se kterým si bude rozumět).

Na vodítku umí chodit hezky, zezačátku sice táhne, ale po pár usměrněních moc dobře ví, že se tahat nemá a uklidní se. Poslední dobou chodí na procházky i s rodinami s dětmi a tam je vzájemná velká spokojenost - lítá s dětmi, náhání se, hází si klacky/míčky a obě strany se vrací spokojeně vyčerpané. :-) Jen je potřeba kontakt s dětmi hlídat, kvůli jeho posedlosti aportem. Někdy je rychlejší než ruka, která hází a jde po míčku i s rukou. Děti by tuto situaci nemusely samy odhadnout a zvládnout.

Zvyklý žít venku se spaním vevnitř. Nemá podsadu ani dlouhé krycí chlupy, takže na noc je opravdu potřeba, aby mohl být v teple. A i my si pro něj přejeme, aby měl možnost usínat v blízkosti milovaného člověka. Zaslouží si konečně domov, kde bude plnohodnotným členem rodiny a ne jen štěkavou přítěží na zahradě.

Je očkovaný, čipovaný a připravený na odchod do nového domova. Také moc rád chodí na procházky, tak se s ním přijďte seznámit. :-)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/