Puntík - opustil nás :-( - zemřel

Pohlaví

Pes

Věk

17 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 17 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Kopřivnice
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 10.05.2014
Akt. umístění: Pomoc psům Novojičínsko z.s.
Evidenční číslo: 86/2014
Akutní
adopce

Podrobný popis

Punťa je střední kříženeček, je to moc hodný a klidný pejsek, je mu dvanáct let, ale na svůj věk je velmi čilý a je zdravý. Má asi 25-30 cm v kohoutku a váží 10kg. Je to vděčný, mazlivý a nekonfliktní pejsek. Je poslušný, má rád procházky, ale také válení na gauči. Je vhodný na zahradu i dovnitř domu. Byl by dobrým společníkem ke staršímu člověku. Nevadí mu pejsci ani kočičky. Hodí se i do společnosti dětí. Je to úžasný pejsek vhodný do domu i na zahrádku. Aktuálně ho máme umístěného uvnitř domu, venčit se chodí na zahrádku.

Tento pejsek už je starší a i když je veselý a aktivní, nevíme, jak dlouho tady ještě bude a navíc takovému seniorovi se domov hledá velmi těžko. Hledáme mu akutně domov, aby si svůj podzim života mohl užít se svými blízkými, kteří mu všechno vynahradí.

Puntíka jsme vzali z útulku do dočasné péče (v útulku mu říkali Lojzík), je to starší pejsek a byl v útulku rok, bylo nám ho líto a chtěli jsme mu zajistit potřebnou péči pro psího seniora. Zjistili jsme, že je to dvanáctiletý kříženeček Puntík, kterého před rokem dal do útulku jeho vlastní majitel a už si pro něj nepřišel. :-(
Puntík měl zánět dutin, který jsme vyléčili, odběry krve má v pořádku, jen má trochu šelest na srdíčku, ale podle veterinářů to není nic vážného a na jeho věk je to velmi dobré. Puntík má operativně vyčištěné zuby a je to teď velký fešák. Je sice starší,  ale na svůj věk velmi čilý a má radost ze života. Jen mu chybí domov. DOPORUČUJEME, JE TO VÁŽNĚ ZLATÍČKO.