ANDY

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Kopřivnice
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 07.02.2023
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

ANDY 

Andy je kříženec kokršpaněla (matka) a s největší pravděpodobností větším loveckým psem (otec). 

Možná labradora – což by odpovídalo velikosti Andyho. Má 9 let a jeho nynější majitel už se o něj nezvládá starat tak jak by si přál. V rodině jsou další psi, navzájem spolu nekámoší a tak Andy k nikomu z rodiny nemůže.

 Andy je "vítací pes", má velikou radost, když vidí známé lidi. Dává to najevo hlasitým štěkáním a kňučením, skákáním. To může být problém hlavně u menších dětí. Neublíží, ale má takovou radost, že se neumí ovládnout. K cizím lidem je přátelský. Co se týče ostatních zvířat, tak na kočky reaguje jako většina psů, se psy není kamarád, malých se bojí a na větší je agresivní. S fenkami kamarádí, když hárají tak až moc – není kastrovaný.

 Je zvyklý být s nynějším majitelem v bytě, spí v místnosti s ním. Doma zůstává sám a nic neničí, neznečišťuje. Po odchodu majitele chvíli štěká, ale pak přestane. Na vodítko je zvyklý. Vzhledem k tomu, že je v domácnosti s důchodcem, tak jeho jediná aktivita je procházka.

Andy chodí na vycházky rád, bohužel páníček už tolik nezvládá a vzhledem k tomu, že rodina nemůže pravidelně vypomáhat, hledá pro Andyho nový domov. Andy může tedy do bytu, ale určitě by se mu líbilo v domku se zahrádkou. Pelíšek by ale chtěl mít v domě u lidí, jak je nyní zvyklý. Takže ne do kotce či k boudě.

Andy je v okrese Nový Jičín.

Pokud můžete a chcete Andymu pomoci, napište nám co a kdo ho u vás čeká, kde bude mít pelíšek, co od něj očekáváte naopak zase vy.