OBI-WAN KENOBI – PATTERDALE TERIÉR – MOUDRÝ UČITEL - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Legendární mistr Jedi toho v životě hodně zažil. Není ještě tak starý a zelený jako velmistr Yoda, ale už ví, že midichloriany nejsou všechno. Zrada Anakina mu dříve připadala jako to nejhorší, co se mu mohlo stát, ale ztráta domova ve stáří tuto bolest překonala. Obi-Wan Kenobi ale není vetchý neschopa, i ve svých asi tisících letech má stále sílu a vůli, jako když porážel Sithy a bojoval s přisluhovači temné strany síly. Dokáže se o sebe postarat, umí být velmi odhodlaný a soběstačný.

Pokud nejste fanoušky Star Wars, tak Vám předchozí řádky trochu předložíme. Obi je prostě super moudrý, milý, laskavý a láskyplný dědula. Má v sobě světlo a dobro z něj vyzařuje každým chloupkem. Je zcela přátelský a zvládne veškerou manipulaci. Na vodítku chodí krásně uvolněně. Rád si začuchá zprávy, aby byl stále informovaný o dění ve světě. Má v sobě houževnatost patterdale teriéra a dokud bude schopný vstát z pelíšku, bude vždy skákat přes kaluže jako kamzík. Po procházce většinu dne spí nebo odpočívá v pelíšku. Je to nenáročný pejsek, který potřebuje stabilní zázemí na důchod, aby mohl relaxovat a užívat si, co ho ještě čeká.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Nová rodina by měla chtít sladkého, malého a milého prďolu a ocenit unikátnost neobvyklého patterdale teriéra. Potřebuje teplo domova, vlastní pelíšek a klid na odpočinek. Klidné a kastrované fenečky mu budou fajn kamarádkami. Jiná zvířátka nemáme vyzkoušená, ale je třeba počítat s loveckou povahou plemene, byť v jeho věku by již mělo být snadné uhlídat bezpečí jiných zvířat v domácnosti. Větší děti mu nevadí, ale musí již být ve věku, kdy dokáží brát ohledy na stařičkého psa. Nepotřebuje žádné túry ani novoty, spíš klídek a pohodu na gauči. Pak krátkou procházku či proběhnutí na zahradě. Co se týče hygieny, tak se snaží, ale nevydrží již dlouhé hodiny bez venčení a je potřeba dopřát mu minimálně čtyři venčení denně, aby měl šanci vydržet s potřebou ven.

ZDRAVOTNÍ STAV: Odpovídá velmi vysokém věku. Má zubní kámen, ale je u něj otázkou, zda odstranění stojí za riziko narkózy. To stejné platí, co se týče kastrace. Srce má však jako zvon. Smysly občas ještě zafungují, ale spolehnout se na ně úplně nemůže. Je to s ním jako s každým jiným mužem, slyší hlavně to, co chce, a dokáže skvěle předstírat, že plný koš, prádlo k vyžehlení a špinavé nádobí ve dřezu prostě nevidí. Za ouškem má kožní útvarek, který pravděpodobně bude stařeckou bradavičkou dokazující jeho věk.

Obi je ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, očkovaný a označený mikročipem.

V případě zájmu o adopci Obiho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Obimu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi vividfoto.cz.

www.utulektabor.cz/12j/