BECKA

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

,,Jmenuji se Becka a jsem 5 letá belgická ovčanda, která doposud neměla mnoho štěstí. Velkou část svého života jsem jen rodila štěňata, pořád to bylo všechno dokola a dokola a já už ani nedoufala, že by můj život mohl být i o něčem jiném. Nezažila jsem to, co běžní pejsci zažívají, neměla jsem tolik pozornosti a lásky, neměla jsem bezstarostný život, kdy by mou jedinou starostí bylo, kde jsem nechala svojí oblíbenou hračku, jestli ve hře na honěnou vyhraju já, nebo nějaký jiný psí kámoš, nebo jestli můj pán mi dá o pamlsek navíc, když na něj udělám psí oči. Ne, já měla jasný a jediný úkol, a to rodit roztomilá štěňátka, která přinesla domů spoustu peněz. Ale my pejsci hodnotě peněz moc nerozumíme, my potřebuje spíš lidskou pozornost, lásku a péči a té se mi úplně nedostávalo. Jenže jednoho dne se mi můj celý život obrátil vzhůru nohama. Ze svého bývalého domova jsem jela někam pryč a dostala jsem se k hodné tetě, která mi slíbila, že žádná štěňátka už rodit nebudu a že si konečně začnu užívat ten typický psí život, o kterém jsem neměla ani zdání, jak vlastně vypadá. Během pár dnů jsem vše pochopila, do svojí tety jsem se zamilovala a byla bych nejradši, kdyby mě mazlila od rána do večera. Klidně i v noci. Jsem ta největší mazlivka na světě, někdy trošku neohrabaným způsobem, když já si konečně užívám té pozornosti, tak se někdy neovládnu a jsem jak menší kombajn. Jsem prý moc fajn holka, s dalšími pejsky nemám větší problém, ale mívám tendence být dominantnější, ale hodnou submisivní kámošku bych určitě v novém domově uvítala. Jsem moc ráda za druhou šanci a budu se moc těšit na svou novou milující rodinu, která mi pomůže zapomenout na vše špatné a nehezké, co jsem v životě zažila. Vaše Becka.“
Becka je 5 letá fenka belgického ovčáka s průkazem původu, která k nám přijela od jejího původního majitele, který na ni několik let množil. Becka je velice milá fenka, která si užívá veškeré pozornosti, které se jí nejspíš nikdy moc nedostávalo, v minulosti byla i pravděpodobně zavíraná, byla krmena velice nevhodným způsobem, ať už to byly rohlíky, těstoviny, nebo jiné zbytky z oběda. Přijela silně začervená, ale nyní je po zdravotní stránce již v pořádku.
S dalšími psy vychází, ale k některým psům bývá dominantní, v novém domově by mohla být jedině s menší klidnou a submisivní fenkou, se kterou by mohla Becka vyjít bez problému. Pro Becku hledáme zodpovědnou rodinu, která má zkušenosti s velkými psy, ideálně s touto rasou a budou mít dostatek času na to, aby zaměstnali nejen její hlavu, ale i tělo, vzhledem k dřívějšímu úrazu nebude Becka jako typický psí sportovec, nemohla by dělat ani psí sporty, jako např. Agility, ale procházky zvládá zcela bez problému. Potřebuje správné vedení, zkušené majitele s přirozenou autoritou, kteří nepodcení výcvik, na kterém Becka s její dočasnou tetou momentálně pracují. Je potřebná i nadále správná socializace s dalšími psy i s novými situacemi, protože Becka spoustu věcí v životě nezažila a několik i běžných situací jsou pro ni nové. Nehodí se k malým dětem, je to malý buldozer, který nemá představu o své velikosti, a tak by malé děti mohla nechtěně porazit. Jinak je zcela bezproblémová, hygienické návyky si již osvojila, miluje pozornost a mazlení svých lidí, to je nejspokojenější.
Becka ve štěněcím věku prodělala operaci ramene, kdy se po úraze musel řešit ulomek v oblasti ramenního kloubu, nicméně v současné době již operační řešení neplní svou funkce, fence ale nijak nevadí, kromě artrozy v místě zlomeniny, je rameno zcela funkční. Dále u předchozího majitele udajně vyskočila z okna, kdy prodělala uraz kolene, ale ani toto operační řešení není zrovna povedené. Dle našich RTG snímků a konzulatce s ortopedy, Bekče ani jeden z uvedených úrazů a operací, v současné době, nečiní větší potíže, není nutné žádná další chirurgická revize. problémem je pouze výraznější artroza v obou místech a menší osvalení levé nohy. Případnou jakoukoli nutnou ortopedii v budoucnu, hradí spolek v rámci kliniky Ivet Praha. Vhodná kloubní výživa. RTG kyčlí má v pořádku.

Becka je odblešená, odčervená, očipovaná, kastrovaná a očkovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči na Praze - Jesenice po dohodě s její dočasnou tetou Radkou na tel - 777 310 185, po předkontrole v novém domově, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Informace o vás pište na dipu@seznam.cz, nebo tel 602 259 705