RON - RORAN - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 6 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový JIčín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 01.12.2022
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

NAŠEL DOMOV

 

RON, kterému v dočasném domově začali říkat RORAN je pes - gordonsetr, starý cca 6 let. Je zvyklý žít v kotci na zahradě. Po prodeji domu zůstal na pozemku a neměl se o něj kdo starat. Noví majitelé jsou často mimo dům a psa si pořizovat nechtěli. Přijali jsme ho tedy do spolku a nyní se  nachází v dočasném domově v Lipníku nad Bečvou.

Toto o něm píše dočaskářka: 

Roránek je veliký optimista. Byť dospělý pes, chováním se jeví jako štěně. Aktuálně přišel o své krásné vlajky, protože byl plný dredů, ale jsou to jen chlupy a na jaře je má prý zpátky. 

Chůzi na vodítku má slušnou, jen občas plave ze strany na stranu, ale žádný velký tahoun to není, pokud si tedy nepotřebuje akutně něco přečíst. Bude vám parťákem na vycházkách nebo třeba při běhu a už zkoušel i jízdu u kola, jen teda táhnout vás nebude. 

 Všechny vítá s velkým nadšením, vrtí o sto šest a učíme aby neskákal a choval se slušně. Lidi, děti i starší osoby všechny má rád a to stejné platí i u psů. Chování mezi psy se učí, moc jich nepotkával, tak občas neví jak se zachovat, ale ani to není žádný bitkař, naopak je moc hodný až submisivní. Aktuálně je ve smečce, kde jsou feny, štěně, pes i senior a chová se slušně. 

 Do adopce půjde kastrovaný, teď si užívá poslední chvíle jako celý pes - do adopce bude připraven po 20.ledmu 2023.
Roránek je zvyklý bydlet venku a v kotci. Aktuálně jeho ubikaci tvoří box po koníkovi, ve kterém je hodný a své intervaly štěkání při odchodu velice rychle zkracuje a i hygienu při pravidelném venčení pochopil velice rychle. Prostě ví, že doma se nečůrá a nekaká, pokud teda nemá zrovna nějaké akutní problémy a panička to neví . 

Na zahradě je šťastný, pokud je tam s ním i někdo z lidí, je ještě radši, po odchodu páníčka zatím ještě trochu brble, ale zjišťuje, že se nic neděje a páníček se vždy vrátí. Při nakouknutí domů je rád, ale je mu tam prý moc vedro a tak jde zase raději ven.
Při pití zatím teda dělá potopu a plně si to užívá a s radostí vás taky nahodí, ovšem nemyslí to zle, naopak velmi radostně. Mám pocit, že nově zjistil, co jsou to hračky a že je s nimi sranda, hlavně pokud je do toho zapojen i lidský prvek. Brát míč, co si kopu na zemi a nebo hračku která píská je prý velká zábava, ale pak zatím neví co si s tím počít.
Roránek je moc hodný a vybavení boxu moc neničí, ani ty hračky co tam má. Na vodítko nebo jeho výbavu ani nesáhne, jen granule zatím musí být schované a uzavřené, protože ty by všechny nejraději sežral.
Povely zatím moc neumí, učíme pozornost na majitele, oslovení, sit, místo, čekat, stranové povely ale vše postupně a v klidu. 

V případě, že by jstze chtěli dát Roranovi domov, napište, prosím co  nejvíce o sobě, jak a kde by bydlel, kdo by tvořil jeho rodinu a smečku a jak bude trávit čas.