Fifi - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

3 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 3 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 16.11.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 164/22
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Fifi

Evidenční číslo 164/22, nalezena 16.11.2022

Plemeno: kříženec
Pohlaví: fena
Rok narození (cca): 2020
Datum nálezu: 16.11.2022
Velikost: malá

Fífu čeká na začátku prosince kastrace, tudíž bude vydána do adopce případně až po jejím kompletním zahojení. 

Fifi a Žofi ( https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?objid=76699 ) byly nalezené kousek od našeho útulku. Byly prý delší dobu přivázané u stromu poblíž potoka, který pod námi protýká. V silném dešti, poměrně chladném počasí, se tyhle dvě malé holčičky třásly u stromu a nevěděly, co se děje a co bude. 

Celá situace - opuštění, čekání u stromu v dešti, vymotání cizím člověkem, příchod do útulku - to vše se na nich podepsalo a první den byly velice bázlivé, nedůvěřivé a ze strachu se snažily i bránit jedna druhou. Naštěstí je to poměrně rychle přešlo a po osušení a plné misce jídla se nám už začínaly motat kolem nohou. 

Během dalších pár dní se holky změnily ještě více. Jsou radostné, plné energie a milují pozornost člověka. Stále jsou sice zezačátku nedůvěřivé a bázlivější, ale se začátkem se to nedá vůbec srovnat. Mají rády hlazení, drbkání i chování v náručí. Obě jsou dost žravé, za piškotek i panáčkují - a to pěkně dlouho. Také jsou moc chytré a učenlivé, budou skvělými společníky do rodin, kde na ně půjdou pomalu a klidně.

Fífa je mladší, má odhadem 2roky. Je bázlivější, nedůvěřivější a víceméně ji cestu razí starší Žofka. Když je bez ní, není tak odvážná, ale nechá se přemluvit. Když člověka zná, chová se jako klíšťátko. Naleze si na klín nebo si stoupne za nohy a kopíruje každý pohyb. Je tedy také dost štěkavá, a že ten ječák stojí za to. To vidíme jako velké minus. 

Hledá bydlení rozhodně v bytě, není to pes na ven. Zatím nic moc neumí, nezná a nerada se do něčeho hrne. Ovšem když se na ni půjde po dobrém a hezky pomalu, klidně, tak to bude moc šikovná holka. Nejlépe ji úplně nerozmazlovat, aby si nenárokovala a neštěkala ještě víc než teď.

Je očkovaná, čipovaná a k adopci bude kastrovaná. Nic tedy nebrání v odchodu do milující rodiny. K adopci společně, ale i jednotlivě s kamarádkou Žofi. Pokud jednotlivě, tak se budeme snažit, aby domov našla první Fifi, která je na Žofi dost závislá. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/