DAN

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový Jičín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 10.10.2022
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

Dan je asi tříapůlletý kříženec střední velikosti. Kastrovaný. Nyní má 15 kg, možná by mohl ještě trošku přibrat. Dan není nalezenec, přišel k nám do spolku (BoudaBudka - pomoc psům) po úmrtí majitele v 10/2022. Byl zvyklý žít v kotci a nevadí mu to. Jen boudu musí mít zateplenou. Na lepší si ale určitě rád zvykne. V původním domově se rád vydával samostatně na výpravy do okolí, počítejte tedy s tím, že samotného ho na zahradě nechat nemůžete. Pokud se mu budete věnovat, chodit pravidelně na procházky, cvičit základní poslušnost, zřejmě se toulat přestane, ale z počátku mu to musíte znemožnit. Dana nikdo nic neučil, proto mu musíte dát čas, aby se naučil žít podle vašich pravidel. V dočasném domově si zvykl chodit na procházky a od té doby už v kotci udržuje čistotu. Je mladý, šikovný, vděčný za pozornost a rád se vše naučí. Jen to nebude ze dne na den.
Má přátelskou, hravou, veselou povahu. Nevadí mu psi (jen některých velkých zblízka se bojí), lidi miluje. Není vhodný k úplně malým dětem, které by samou radostí mohl povalit. Záměrně ale neublíží. Manipulaci zvládá bez problémů – i veterinární ošetření. Má docela sílu a dost energie, je tedy vhodnější spíš k aktivním lidem, kteří mu dopřejí dostatek pohybu a pokud možno i nějaký ten výcvik. Kočky sice rád prožene, ale když se k nim dostane, pouze je očichá.
Dan je v okrese Nový Jičín. Pokud mu chcete dát domov, napište co Danovi nabízíte, co a kdo ho u vás čeká. Jaké s ním máte plány, prostě čím více informací, tím lépe.